“EN GÜZEL HİZMET İNSANA HİZMET ETMEKTİR”

Üniversiteli Yozgatlılar Derneği (ÜYODER) projeleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

“EN GÜZEL HİZMET İNSANA HİZMET ETMEKTİR”

25 ilde faaliyet gösteren, üniversiteli Yozgatlıları bir çatı altında toplayan en önemli sivil toplum kuruluşu olan ÜYODER projelerine devam ediyor.

Son olarak yapmış olduğu “Gençlerimiz İçin Tek Hedefimiz Eğitim” projesi ile gençlerin eğitimine ışık tutuyor.

Proje hakkında bilgi veren ÜYODER Yozgat İl Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Belkıs Gözüyaşlı,” Projemiz PRODES proje kapsamında İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürülüğü tarafından desteklenen bir projedir. Yapmış olduğumuz projede toplamda 200 öğrencimizin eğitimlerini tamamlayarak katılım belgeleri verildi. Toplamda 132 saat süren projede Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili, Güvenli İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı, Madde Bağımlılığı ve Farkındalığı, Takım Çalışması ve Takım Ruhu eğitimleri verildi.” dedi.

Gözüyaşlı,” İdeali ve hayali olanların üreteceği çözümler için çok proje var. Gençler yarınlarımızdır ve gençlerin bulunduğu STK'lar en etkin STK'lardır. Bu nedenle ÜYODER de Yozgat için geleceğin fotoğrafıdır. Son olarak bu projede emeği geçen Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, yapmış olduğumuz eğitimlere katkı sunan PRONAR Akademi, Yazılım, Eğitim, Danışmalık Şirketine ve emeği geçen proje ekibimize teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

“EN GÜZEL HİZMET İNSANA HİZMET ETMEKTİR”

Proje hedeflerinin bilinçli gençler yetiştirmek olduğuna değinen ÜYODER Başkanı Ömer Faruk Korkut,” En güzel hizmet insana hizmet etmektir. Bizler ibadetlerin en hayırlısı olan insanlığa hizmeti temel düstur edinmiş ve peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in İlim Çin’de dahi olsa onu arayınız çünkü; ilim öğrenmek her Müslüman’a farzdır hadisinin bir gereği olarak ilim yolculuğuna çıkmış kardeşlerimizin yanında olmayı bir Müslümanlık vazifesi addetmiş bulunmaktayız. Gücümüz ve ömrümüz yettiğince bu vazifeyi layıkıyla tamamlamaya talibiz. Bir bütün halinde el ele önce Yozgat’ımızı kalkındırırsak vatanımıza hizmet etme yolunda büyük adımlar atmış olacağız. Bu da memleketine gönül veren ,Yozgatlı olmakla gurur duyan siz genç kardeşlerimizin çabalarıyla mümkün olacaktır” ifadelerine yer verdi. 

6 Eylül 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 421 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız