Çiftçinin hayalini gerçekleştiriyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmaya Destekleme Kurumu (TKDK) bu yıl 10’uncusu düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarında stant açtı. Kurum, fuarı gezen çiftçilere hibe destekleri hakkında bilgi verdi.

Çiftçinin hayalini gerçekleştiriyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmaya Destekleme Kurumu (TKDK) bu yıl 10’uncusu düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarında stant açtı. Kurum, fuarı gezen çiftçilere  hibe destekleri hakkında bilgi verdi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Selim  Türker,  kurdukları stantta vatandaşlara hibe destekleri hakkında bilgi verdiklerini söyledi.

Türker, “AB’ ye üye olduğumuzdan dolayı küçük ve orta ölçekli işletmelerimizi büyütmek için tarım ve hayvancılık konusunda kırsal kalkınma. Aslında bunda turizmde var balıkçılık da var, işleme tesisleri de var bunlarla ilgili vatandaşlarımızın yatırımlarına hibe desteği vermekteyiz. Yani bize projelerini getiriyorlar biz yatırımlarına hibe desteği veriyoruz. Bizim kurumumuz 2007 Kuruluş Kanunuyla kuruldu.2011 yılından beri kurumumuz hizmet vermekte. Şu ana kadar biz Yozgat’a 360 milyon liralık bir yatırım kazandırmış durumdayız. Bunun biz 201 milyonunu vatandaşların hesabına direk hibe yoluyla ödemiş bulunmaktayız. İşletmelerin işlem yapıp yapmadıklarının kontrolünü sağlıyoruz. Vatandaşlarımıza benim diyeceğim TKDK‘ya mutlaka gelsinler, uğrasınlar . TKDK’nun büyük fırsatları var. Yani hayallerini gerçekleştirmek istiyorlarsa buyursunlar gelsinler biz her konuda vatandaşlarımıza ,çiftçilerimize, yatırımcılarımıza yardımcı olmaya varız ve buradayız” dedi.

 

7 Eylül 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 952 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız