Okul güvenliği konuşuldu

Yozgat’ta yeni eğitim, öğretim yılına kısa bir süre kala ‘eğitime hazırlık toplantısı’ yapıldı. Vali Kadir Çakır Başkanlığında yapılan toplantıda okulların güvenliği konuşuldu.

Okul güvenliği konuşuldu

Yozgat’ta yeni eğitim, öğretim yılına kısa bir süre kala ‘eğitime hazırlık toplantısı’ yapıldı. Vali Kadir Çakır Başkanlığında yapılan toplantıda okulların güvenliği konuşuldu.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Kadir Çakır’ın yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdür Vekili Murat Özgünlü, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

HASSASİYET GÖSTERİLMELİ

Vali Kadir Çakır, okulların ve öğrencilerin güvenliğini en üst düzeyde korunması noktasında herkesin hassasiyet göstermesi gerektiğine dikkat çekti.

Çakır, “Eğitimi değerlendirmek için bir araya geliyoruz. İçişleri bakanı Süleyman soylunun talimatı üzerine bu toplantıyı yapıyoruz. 6 tane maddemiz var. Bu maddelerimiz üzerinden gideceğiz toplantımızın asıl amacı öğrencilerimizin ve okullarımızın güvenliğini en üst düzeyde korumaktır. Bizim de aşamadığımız bir takım sorunlar var belki. Bunları karşılıklı olarak değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

442 GÜVENLİK GÖREVLİSİ KORUYOR

Toplantıda okullarda bulunan güvenlik görevlileri hakkında bilgi veren İl  Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okulların 43 ekip, 442 güvenlik görevlisi korunduğunu söyledi.

Yazıcı, “244 okulumuzun tamamına güvenli eğitim koordinasyon görevlisi görevlendirilmiştir.  Okulların giriş çıkış saatlerinde 43 ekip görevlendirilmiştir. Emniyet müdürlüğümüz ile müştereken yıl boyunca çalışacağız.  2018-2019 eğitim öğretim döneminde okullarımızda 198 özel güvenlik görevlisi görevlendirilmiştir. 2019-2020 yılında da özel güvenlik görevlisi görevlendirilmesi yapılacaktır. İl genelinde 371 okul binalarımız da 338’inde güvenlik kameraları bulunmaktadır. 33 okulumuzda ise kamera sistemi bulunmamaktadır” diye konuştu.

6 Eylül 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 638 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız