‘CANLARIM İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEKLERİ’

Akademi Yeni Çizgi Okulları (AYÇ) Yozgat’ta 2019-2020 eğitim öğretim yılını coşkulu törenlerle açtı.

‘CANLARIM İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEKLERİ’

Okulun kurucu müdürü, deneyimli eğitimci Mustafa Başer, ‘Canlarım, iki gözümün çiçekleri’ diye hitap ettiği öğrencilerine önemli mesajlar verdi. 
AYÇ İlk ve Orta Okulu Bahçesi’ndeki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan kurucu müdür Mustafa Başer, öğrencilerden meraklı ve işe sahip çıkan, benimseyen bir hayat felsefesi ile yaşamaları önerisinde bulundu. 
Başer; “Canlarım, iki gözümün çiçekleri. Şundan emin olun ki biraz önceki konuşmam başlarken geleceğimizin teminatı, gözümüzün bebeği derken, gerçekten içten, gönülden ve kalpten söyledim. Çünkü siz varsanız, siz geleceğe iyimserlikle bakarsanız, çalışırsanız, ümit ederseniz, merak ederseniz, heyecan duyarsanız, çalışırsanız, en güzel şeyler olacak. Çünkü ilerleyen yıllarda ülkemizi sizler yöneteceksiniz. Bunu en içten samimiyetimle söylüyorum” dedi.Öğrencilerinden çevrelerinde olan hiçbir şeye duyarsız kalmamaları tavsiyesinde bulunan Başer, şöyle konuştu: “Bu benim işim mi demeyin, bu başkasının vazifesi demeyin, her şey sizin vazifeniz. Barajlardaki su seviyesini bilin, buğday rekoltesini bilin, en çok hangi film izlenmiş bilin, sabah kalktığınızda yatağınızı düzlemesini bilin. Çünkü onlar bizim de görevimiz. Biz üzerimize düşeni küçükken yaparsak ilerleyen yaşlarda daha büyük şeyleri çok rahatlıkla yapacağız. Mutlaka bir güzel sanatla ilgilenin, şiir yazamıyorsanız okuyun, ezberleyin. Bunlar bizim en önemli görevlerimiz. İnsan kafası dağıldığında bir küçük satır okuması bile insanı derin duygular içerisinde huzur ve mutluluğa boğar.”
Daha sonra kürsüye gelen okulun LGS ikincisi Seyhan Nisa Selvi, bir konuşma yaptı. Ailesine ve öğretmenlerine teşekkür eden Selvi’nin konuşması eğitim yılının ilk gününde öğrenciler için de motivasyon oldu.3/B Sınıfından Türkay Irmak Gökisimlinin İstiklal Marşı şiirini okumasının ardından öğretmenler tanıtıldı. Gün boyu öğrencilere çeşitli etkinlikler düzenlendi.

10 Eylül 2019 Salı tarihinde eklendi ve 370 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız