REKTÖR KARADAĞ’DAN SINIRÖTESİ ADIM

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, hafta sonunu İstanbul’da Yozgatlı işadamları ile geçirdi.

REKTÖR KARADAĞ’DAN SINIRÖTESİ ADIM

Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği (YOSİAD) aylık olağan Yönetim Kurulu Toplantısını bu ay, Yozgat Bozok Üniversitesi'in kısa bir süre önce görevi devralan yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ'ın katılımı ile gerçekleştirdi...

Toplantıda Yozgat Bozok Üniversitesi için yapılabilecek destekler değerlendirdi. Yozgatlı işadamlarının üniversiteye destekte bulunmaları amacıyla Rektör Karadağ, İstanbul ve çevresinde faaliyet gösteren Yozgatlı işadamlarıyla biraraya üniversite için karşılıklı yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

VERİLECEK DESTEĞİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

YOSİAD Yonetim kurulu üyelerinden Yozgatlı işadamı Veysel Arslan'ın fabrikasında 8 Eylül 2019 Pazar günü YOSİAD Başkanı Erdal Öztürk başkanlığında gerçekleşen toplantıda, üniversite hakkında işadamlarını bilgilendiren Rektör Karadağ, işadamlarının sağlayacakları katkı ve desteğin de önemine vurgu yaptı.

Halihazırda 12 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu, bağlı bölümleri, Tekno-Park'ı, sosyal donatıları ve merkezleri ile hizmet veren Yozgat Bozok Üniversitesi'nin, şehrin eğitim kalitesinin artması, sosyal kültürel ve ekonomik gelişim ve büyümesine sağladığı katkının, devlet-vatandaş iş birliği ve el birliği ile artırılabileceğine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bu anlamda gayret sarf ettiklerini belirterek, YOSİAD Başkanı Erdal Öztürk ve yönetiminden ve tüm Yozgatlı işadamlarından destek istedi.

Her biri ayrı iş kollarında Yozgat dışında faaliyet gösteren Yozgatlı işadamlarının çaba ve gayretlerinin de bu yönde olduğuna değinen Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Erdal Öztürk ise, öncelikle Yozgat Bozok Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ'a "hayırlı olsun" dedi, destek girişimi ve bu yöndeki örnek çabası, gayreti ve heyecanı için teşekkür etti.

Başkan Öztürk, "Yozgatlı bürokrat ve siyasiler biz işadamlarına doğru yaklaşımda bulunup yapılabilecekler konusunda gayretlerini ve girişimlerini iletişimlerini birebir gerektiği gibi yaparlarsa biz işadamları olarak elimizden gelenin fazlasını da elbette ki memleketimiz için yapmaya her zaman hazırız" diye konuştu.

Başkan Öztürk, Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği olarak, Yozgat Bozok Üniversitesi için yapılabilecek destek ve katkılarının seyri için önümüzdeki günlerde şehre bir ziyaret gerçekleştirip yerinde inceleme ve değerlendirmelerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Rektör Karadağ, Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Erdal Öztürk'e günün anısına besmele yazılı bir tablo hediye ederek teşekkür etti.

10 Eylül 2019 Salı tarihinde eklendi ve 651 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız