Bitki çeşitliliğini arttıracak

Çekerek Belediyesi ilçede tıbbi aromatik bitki çeşitliliğini arttırmak için çalışma başlattı. Belediye Başkanı Eyüp Çakır, Afyonkarahisar’da bulunan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezini ziyaret etti.

Bitki çeşitliliğini arttıracak

Çakır, burada Afyon Orman işletme Müdürü Esat Şimşek, Müdür Yardımcısı Süleyman El, Afyon Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi Müdiresi Emel Yıldız’dan bilgi aldı.

Çekerek’te buğday, arpa yerine tıbbi aromatik bitki ekimi yapacaklarını belirten Eyüp Çakır, “Barajımızın etrafına Tıbbi Aromatik Bitkilerle Lavantayı destekleyici projemiz için ziyaretlerimiz devam ediyor. İlçemizde oluşturacağımız 'Lavanta adası'nı desteklemek ve Çekerek'i cazibe merkezi oluşturabilmek için Afyon'da bulunan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezini Orman işletme şefimiz Burak Çontar bey ile beraber ziyaret ettik. Baraj kenarına uygulayabilmek için Afyon Orman işletme müdürü Esat Şimşek, müdür yardımcısı Süleyman El beyefendiler ve Afyon Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi Müdüresi Emel Yıldız hanımefendiden bilgiler aldık. İlçemizde ekimi gerçekleştirilen Buğday, arpa gibi ürün yerine Kekik, Mental Nane, Biberiye, Tıbbi Nane, Madımak, Rezene, Kuşburnu, Civanperçemi, Ada Çayı gibi bitkisel üretim yapılması daha verimli ve istihdama katkı sağlayacak” dedi.

 

 

11 Eylül 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 192 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız