ESNAFLIK GÜN GEÇTİKÇE BİTİYOR

​Çamlık Gazetesi esnaf köşesinin konuğu 32 yaşındaki Güler Market sahibi İbrahim Güler oldu. 20 yıldır marketçilik üzerine hizmet veren İbrahim Güler’e mesleğinin geçmişten günümüze yaşadığı değişimleri sorduk.

KÜÇÜK YAŞTA ESNAFLIĞA BAŞLADIM

Güler Market sahibi İbrahim Güler, “Esnaflığa küçük yaşlarda amcamın dükkanında başladığını söyledi. Lise Caddesinde kuruyemiş marketinde başladım. Daha sonra bir müddet ara verdik. O esnada da inşaat, pazarlama sektörü ve en son kendi işimi kurmaya karar verdim ve burayı açtım” dedi.

HAYALİM ASKER OLMAKTI

Hayalinin asker olmak olduğunu belirten Güler, “hayalimde asker olmak vardı. Rütbeli olmak istiyordum. Ama kısmet. Hayatımız buna yönlendirdi. Biz de bu şekilde devam ediyoruz” dedi.

BÜYÜK MARKET VE MAĞAZALAR KÜÇÜK ESNAFI BİTİRİYOR

Güler, “esnaflık hayatı gün geçtikçe bitmek üzere. Büyük marketler ve mağazalar küçük esnafı bitiriyor. Her hangi bir dayanışma da yok. Küçük esnafı kollayalım, sahip çıkalım düşüncesi de yok. Bu şekilde devam ediyor”

AHİLİK BİTTİ

Ahilik birlik beraberlik olduğunu ifade eden Güler Market sahibi İbrahim Güler, “Şuan onda da çok büyük bir şekilde küçülme var. Dayanışmadır, birliktir. Bunlar da günümüzde bitmek üzere” dedi.

TİCARETE AĞIRLIK VERSİNLER

Güler Market sahibi İbrahim Güler, “Yeni işyeri kuracaklara tavsiyem ticarete daha ağırlık versinler. Özellikle yeni nesilimiz devlet işidir, kamu hizmetine girmek istiyorlar. Bunlardan ziyade ticarete, üretime, üretmeye daha çok meyilli olurlarsa ülkemiz de kazanacaktır” diye konuştu.

 

 

11 Eylül 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 238 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız