Vali Çakır açıkladı: En kısa sürede başlanacak

Vali Kadir Çakır, İçişleri Bakanlığı tarafından Yürütülen Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS)’nin bina numara ve isim levhalarının büyük oranda tamamlandığını belirterek, yüklenici firma ASELSAN tarafından Yozgat’ta saha ve ofis çalışmalarına en kısa zamanda başlanılacağını söyledi.

Vali Çakır açıkladı: En kısa sürede başlanacak

Proje’nin değerlendirme toplantısı Vali Kadir Çakır başkanlığında yapıldı.

Toplantıya, mekânsal koordinasyon yürütme kurulu, yetkili idarelerin en üst temsilcileri, il nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü yetkilileri ile yüklenici firma ASELSAN A.Ş. temsilcisi katıldı.

Toplantı da konuşan Vali Kadir Çakır, “Projenin hızlı, etkin yürütülebilmesi ve zamanında tamamlanabilmesi bakımından yetkili idarelerin bilgilendirilmesi (Belediyeler, İl Özel İdaresi, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri), sorumluluk alanlarındaki adres bilgileri ile ulusal adres veri tabanındaki bilgilerin uyumlu hale gelmesi ve eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışmaların genel bir değerlendirmesini yaptık. İlimizde MAKS Projesi ile ilgili alt yapı çalışmaları kapsamında, adres ve adres bileşenlerindeki hata ve eksikliklerin giderilmesi, bina numara levhalarıyla isim levhaları çalışmaları büyük oranda tamamlanmıştır. Yüklenici firma ASELSAN A.Ş. ilimizde saha ve ofis çalışmalarına en kısa zamanda başlayacaktır” dedi.

 

 

11 Eylül 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 267 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız