Yozgat Çamlık Tv

T.C. YOZGAT İCRA DAİRESİ 2018/83 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Önemli Özellikleri : Müdürlüğümüze sunulan bilirkişi raporuna göre ‘’Taşınmaz Yozgat il , Merkez İlçe , Yenicami 2. mıntıka mahalle/mevki , 1539 Ada no , 15 parsel no , 8.492,06 yüz ölçümü , D Blok-1. Bodrum kat- 5 Nolu mesken nitelikli taşınmaz. Parsel şehir merkezinin (Saat kulesinin) 1430 metre güneydoğusunda bulunmaktadır. Esentepe mevkii olarak bilinen bölgededir. Nova AVM nin 600 metre güneydoğusunda, Taşımalı Lisenin 170 metre kuzey batısında, Esentepe petrol ofisinin 420 metre güneybatısında bulunmaktadır. Şehir yerleşim bölgesinin mesken olarak son yapısıdır. Parsel üzerinde 3 adet blok olup, kıymet takdiri yapılan taşınmaz D bloktadır. Tapu kaydında her ne kadar 1.Bodrum Kat yazılı olsada, belediye tarafından ruhsat sırasında verilen kottan dolayı giriş kapısının bulunduğu kuzey cepheden 1.kat durumundadır. Güney taraftan ise zemin kat durumundadır. 5 nolu mesken D bloğun güney doğu köşesinde bulunmaktadır. Mesken güneye cephelidir. 2 oda, 1 salon, 1 banyo+wc ve 1 adet duştan oluşmaktadır. Dairede mutfak olmayıp, salonun köşesine Amerikan mutfak tipi mutfak dolabı ve seti yapılmıştır. Mesken 55 m² alana sahiptir. Duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Zeminler komple laminat parke kaplamalıdır. Wc ve duşta zeminler seramik fayans kaplamalıdır. Wc ve duşta duvarlar tavana kadar seramik fayans kaplamalıdır. Mutfak dolabı ve seti salon içerisinde köşede küçük olarak yapılmıştır. Mesken kaloriferli ve kombi ısıtmalı bireysel kaloriferlidir. Yaklaşık 3-5 yıllık binadır. Binada asansör ve dış cephe ısı yalıtımı bulunmaktadır. Parsel elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Herhangi bir ulaşım problemi yoktur. İmar planında E:1,20 ve Hmax=15,50 olup, 5 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır. Parselin yola veya yeşil sahaya giden kısmı yoktur.’’ denilmektedir.

İmar Durumu : E:1.20 Yençok:15.50 Konut alanıdır.

Kıymeti : 90.000,00 TL   KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Sümer Holding A.Ş Genel Müdürlüğü (Tekel Genel Müdürlüğü)’nün irtifak hakkı vardır. 

1. Satış Günü : 08/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Elektronik Ortamda TeklifBaşlangıç ve Bitiş Tarihi :

Birinci Artırma İçin       : 16/02/2019 - 07/03/2019

İkinci Artırma İçin     : 13/03/2019 - 02/04/2019

Satış Yeri : Yozgat Adliyesi İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu Merkez Yozgat

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/83 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/01/2019                                                   (İ-02)