En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Tarık Yılmaz İle Yozgat Gündemi (Menderes Kılıçaslan - Şehit Emanetleri)

Yozgat Gündemi 08.10.2019, 13:45

Milli sporculardan şehitler müzesine destek

Milli sporculardan şehitler müzesine destek

Yozgatlı Coğrafya Öğretmeni Menderes Kılıçaslan’ın açacağı şehitler müzesine Dünya’nın dört bir yanından destek gelmeye devam ediyor.

Müze için Avrupa’da farklı kulüplerde forma giyen milli sporcular forma gönderdi.

Tarık Yılmaz ile Yozgat Gündemine konuk olan Menderes Kılıçaslan, formaların nasıl gönderildiğini anlattı.

Kılıçaslan, “En son forma Hakan Çalhanoğlu’ndan geldi. Hakan Çalhanoğlu’nun babası ile sosyal medya üzerinden görüştük. Hüseyin Çalhanoğlu. Çalışmamızdan bahsettik, forma göndermeyi düşünür müsünüz diye söyledik. O da bizi kırmayıp gönderdi. Manchester City forması giyen İlkay Gündoğan’ın babasına ulaşmıştım. Babasına teklifimiz ilettik. Seve seve gönderiz hay hay dedi. Rıza Kayaalp Avrupa şampiyonu olduğu mayoyu şehitler müzesi imzasıyla gönderdi bize. Yine olimpiyat şampiyonu Taha Akgül bize mayosunu gönderdi. Dünya Tekvando Şampiyonu olan Zeliha Ağrıs ben elimden geldiği kadar destek olacağım” dedi.

ADINI DUYURMASINI İSTİYORUZ

Menderes Kılıçaslan, genç nesillere milli bilinç kazandırmak istediklerini söyledi.

Kılıçaslan, “Bir gün onlar Devlet büyüğü olabilirler. Süleyman Demirel, Turgut Özal, Recep Yazıcıoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu gibi çok değerli insanlar onların aralarından yetişmiştir. Acaba bir motive edebilir miyiz. Hesabını yapmıştık. İyi bir futbolcuyu örnek alabilirler. İllaki bir devlet büyüğü olacak diye bir kaide yok. İyi bir futbolcu olabilir. İyi bir güreşçi olabilir. Ülkemizi temsil etmelerini düşünüyoruz. Biz sadece genç nesillerin onunla değil, aynı zamanda iyi bir futbolcu olarak da ülkemizin adını duyurmasını istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@