En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Ülkücüler Kuşatmada Buluştular

Yozgat Haberleri 11.10.2019, 19:55

Yapımcılığını ve senaristliğini müzisyen ve oyuncu Ahmet Şafak’ın   "Kuşatma Yedi Uyuyanlar" filmini Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, vatandaşlarla beraber izledi.

Filmi çok beğendiğini anlatan Başkan Ekinci, bu tarz milli duyguları harekete geçiren filmlerin artırılması gerektiğini söyledi.

Özellikle gençler tarafından ilgiyle karşılanan filmin gişe başarısı yakalayacağını da düşündüğünü anlatan Ekinci, “Müzisyen kimliği ile tanıdığımız Ahmet Şafak, farklı bir işe imza atarak güzel bir film ortaya çıkarmış. Özellikle gençlerin ilgisini çekecek bir film olduğunu düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Ekinci, şunları kaydetti; “'Kuşatma Yedi Uyuyanlar' filmini büyük bir heyecan ve gururla izledik. Herkese izlemelerini tavsiye ettiğim film; sadece bir kahramanlık hikâyesi değil. Belki de bu açıdan Türk sinemasında bir ilk olma özelliğini taşıyor. Filmin temel sloganı 'Uyuyanları uyandırın'. İnsanlar filmden çıktıklarında Mehmet Akif Ersoy'un dizelerindeki gibi Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz: Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz’i hatırlayacaklar. Türk İslam dünyası açısında son derece önemli bir adım olarak gördüğüm filmin yapımında ve yayınında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu film Türk milletinin; aç, susuz, çoluksuz, çocuksuz kalabileceğini, lakin asla vatansız yaşayamayacağını bizlere anlatıyor.”

Oyuncu ve müzisyen Ahmet Şafak da gönderdiği mesajla Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci’ye teşekkür etti. Şafak, mesajında, “Sorgun Belediye Başkanımız Erkut Ekinci Bey’e, kıymetli gönüldaşlarıma Kuşatma Yedi Uyuyanlar’a gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Erkut Ekinci arkadaşımız çok değerli bir insan, değerli bir gönüldaşımızdır. Kendisine kendisinin şahsında bütün Sorgun halkımıza saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Yaklaşık 300 kişinin salonu doldurduğu filmi özellikle gençler çok beğendi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@