Yozgat Çamlık Tv

Andımız

Arzu KÖYLÜOĞLU

Arzu KÖYLÜOĞLU

Yıllar sonra Danıştay’ın 8. dairesi ilköğretim okullarında uygulanan Öğrenci Andını kaldıran yönetmeliği iptal etmesini duyduğumda kulaklarıma inanamadım.

Andımız yine tüm okullarda avaz avaz, bağıra bağıra tüm çocuklar tarafından okunacaktı. Yeni nesil güne andımızla başlayacak ezberleyecekti. Hep de kötü şeyler olmuyor ülke de. Mucizelere, güzelliklere aç olsak da umudumu hiç kaybetmemiştim. Ta ki Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ tepkisini gösterene kadar.

Danıştay, anayasa ve yasa alenen çiğnenmiştir dedi Yozgatlı bir Bakan. Yasadan bahsediyordu. Anlam veremedim andımızı okumanın neresi suç, hangi cümlesi anayasaya aykırı, hangi satırı kelimesi yasaları çiğniyor. Sizin yüzünüzden neden Yozgat’ın adı Yozgatlı Bakan diye manşetleri süsleyip tepki alıyor. Yozgat’ın böyle haberlerle gündeme gelmesinden utanıyorum.

Adaletten, yasadan bahsetmişken şunları sormak istiyorum Sayın Bozdağ’a. Brunson hakkında bir sürü suç gündeme getirdiniz sonra neden serbest bıraktınız. Her seferinde Türkiye hukuk Devleti derken böylemi gösterdik dünyaya hukukumuzu. Hiç unutmadığım unutmayacağım Ensar Vakfı olayında  çocuklara tecavüz edildiğinde neden savcı hakimleri görevden aldınız Ensar vakfı neden hala ayakta neden kapanmıyor. 

Hayvanlara eziyet edenleri korudunuz, sakladınız hala bir yasa çıkarmadınız. Suriyelilere bizlerden çok hak tanıdınız.  Memleketinize bir çivi çakmadınız taşın altına elinizi koymadınız. Var olan fabrikaları kapattınız. Memleketi için bir şey yapmayan ülkesine ne yapar ki sorularının cevabını hiçbir şey yapmayarak verdiniz. Karısını öldüren kocaları, tecavüzcüleri iyi halden serbest bıraktınız. Ya da tecavüze uğrayan kızları tecavüzcüleriyle evlendiren yasalara hiç hukuka yasaya vicdana akla mantığa aykırı demediniz.

Şimdi Andımız mı rahatsız etti sizi. Her şeyimiz tamam adalet tıkır tıkır işliyor ama Andımızla anayasa çiğnendi öyle mi? Her şey normal bu anormal. Hak hukuk demediniz. Yasaları istediğiniz gibi yazıp çizdiniz her şeyi kendinize bağladınız. Şimdi kalkıp Andımıza tepki gösteriyorsunuz. İsteseniz de istemeseniz de kabul etseniz de etmeseniz de biz okumaya haykırmaya avaz avaz bağırıp and içmeye devam edeceğiz.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene derken tüylerimiz diken diken olacak sizin tepkiniz büyürken. Yeni nesil andımızla büyüyecek büyüklerimi saymak küçüklerimi sevmek diye devam edecek. Yurdumu milletimi özümden çok sevmektir diye tekrar edilecek. Ey büyük Atatürk diye ona minnetimizi, teşekkürümüzü, yeminimizi coşkuyla haykıracağız ve bu coşku hiç bitmeyecek.

30 Ekim 2018 Salı tarihinde eklendi ve 735 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız