Yozgat Çamlık Tv

Seni seviyorum ey sevgili

İsterdim kalbimde hiç bir sevgiye yer olmasaydı, bir tek senin sevgin olsaydı. İsterdim her zaman yanında, çevrende, yurdunda ben de olabilseydim. Attığın her adımda seni takip edebilseydim. Gittiğin her yere ben de gidebilseydim. Herşeyden çok isterdim, gözlerinin içine baka baka seni seviyorum diyebilmeyi.Karşında durup, diz çöküp, ağlaya ağlaya, haykıra haykıra, ellerim ayaklarım titreyerek bundan sonra hayatımı sana adadım, senin hizmetindeyim, senin emrindeyim bu canım sana feda olsun diyebilmeyi çok isterdim Ey Sevgili.
Çok isterdim çevrende duranlardan biri de ben olmayı, Evinden çıkmanı bekleyen ben olaydım, yanında, sağında,solunda arkanda yürüyen, her adımında seni takip eden gölgen ben olaydım Ey Sevgili.
Ne çok zorluklar yaşadın sen, ne çok kişi incitmek istedi seni, kırmak,yaralamak, yok etmek istediler seni, isterdim o anlarda yanında ben olaydım, sana laf söyleyenlerin karşısında ben duraydım, sana tuzak kuranların tuzaklarını ben bozaydım. Sana taş atanların, yollarına dikenler serenlerin önünde ben duraydım.
Evet biliyorum bir Ali, Ömer, Osman olamazdım, Bir Bekir olamazdım. Musab’ın,  Erkam’ın, Hureyre’n olamazdım, Ama çok isterdim, senin yanında yaşayan, sana iman eden sana biat eden bir Ahmed’de ben olaydım.
Ey Sevgili; Hani çocukların saçlarını okşardın severdin ya sen, Ne çok isterdim saçlarını okşadığın, sevdiğin,Şefkat gösterdiğin bir çocukda ben olaydım.
Ne güzel bir şefefti seni sevmek, seni bize sevdiren Rabbime şükretmek.
Ey Sevgili; Bizler sana muhtacız, Bizler sana hasretiz, bizler yokluğunda darmadağınız. Ne acı ki şimdi sen yoksun, Seni bu kadar seviyorken, seni bu kadar sevdiğimizi söylüyorken, yokluğunda sana verdiğimiz hiç bir sözü tutamadık,  seni üzecek, incitecek şeyler yaptık Sen her zaman Ümmetim Ümmetim diyensin. Mahcubuz..
Ama bil ki sana Ümmet olabilmek için seni sevmek yetseydi eğer seni çok seviyoruz, Seni görüp tanıyıp sevenler şanslı ümmetlerindi. Onlar sana doyamadı, Bizler seni görmeden sevdik, hasretinle yandık, Mutlaka seni sevmeye de devam edeceğiz.
Ey Sevgili. Sen bize iki büyük miras bırakmıştın ya. Biri Kur’an’ı Kerim diğeri senin Sünnetlerin. Ancak bizler bırakmış olduğun bu emanetlere sahip çıkamadık. Uzaklaştıkça uzaklaştık senden, bize emanetlerinden, Kuran’ı okuduk ancak anlayamadık, anladık fakat anlatamadık, anlattıksa da yaşayamadık.  İşte bugün senden uzaklaşmış olmanın bedelini çok acı bir şekilde ödüyoruz. Mahcubuz..
Ey Sevgili!  Sen bizlere “ bir birinizle kardeş olun’’  demiştin ya. Ama bugün ümmetin bir biriyle kardeş olmayı başaramadı, Sen, sadece insanın değil, herhangi bir canlının bile hayat hakkını savunurken bugün Suriye’de, Mısır’da, Filistin’de, Arakan’da Müslüman kardeşlerimiz diri diri yakılıyorlar, öldürülüyorlar, en ağır işkencelere maruz kalıyorlar, Ama bizler kardeşlerimize bunca zulümler yapılırken kılımızı bile kıpırdatmıyoruz. Mahcubuz...
Ey Sevgili! Sen bizlere Eşlerin bir biriyle güzel geçinmesini tavsiye etmiştin ya,  Aile birliğini koruyamadık, Yuvalarımızı şeytane esir kıldık..Mahcubuz....
Ey Sevgili! Sen bizlere Çocuklarımızı İslam üzere terbiye etmeyi tavsiye etmiştin ya, Çocuklarımızı ilgisiz, sevgisiz, şefkatsiz bıraktık, Senin dininin gereklerini onlara öğretemedik. Mahcubuz...
Ey Sevgili! Sen bizlere Anne-Babalarımıza hürmet etmeyi, hizmet etmeyi, itaat etmeyi tavsiye etmiştin ya; Anne-Babalarımızı unuttuk, Uzaklaştık, Uzaklaştırdık, onlarla kavga eder  olduk, Mahcubuz...
Mahcubluğumuz saymakla bitmez Ey Sevgili, Ama en büyük sığınağımız Senin Ümmetim Ümmetim deyip yakarışların. Ümmetinden vazgeçmeyişindir.
Ey Sevgili! Şimdi senin doğum günü kutladığımız zamanlardayız. Onca mahcubiyetimizle sana sesleniyoruz; Ey âlemlerin rahmeti! Ey kâinatın güneşi! Ey ayı, güneşi ve yıldızları sönük bırakan Sevgili. Selam sana ey enbiyalar serveri. İyi ki doğdun, iyi ki varsın. Olmasaydın olmazdık. İyi ki doğdun, iyi ki varsın, iyi ki yâr’sın yâ Rasûlâllah! Çok şükür ki, Cenâb-ı Hak bizleri ümmetin olmakla lûtuflandırdı.

21 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1538 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız