Bu ayıp da size yeter!

Gülseren Kiraz

Gülseren Kiraz

Şaşkınım, kırgınım, kızgınım!

Bu duygular içindeyim, çünkü ben Yozgatlıyım, yani haklıyım!

Yozgat Konfederasyonu öncülüğünde 29 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da YOZGAT TANITIM GÜNLERİ programı düzenlendi.  Hedef büyüktü. Tanıtım mekanına İstanbul’ da yaşayan Yozgatlıların akın etmesi beklenildi. Görünen o ki beklenildiği gibi de oldu. Yozgat ve bütün ilçeler allanıp pullanarak tanıtım alanında yerini aldı. Arabaşı çorbamız veTesti Kebabımız tanıtım gününe lezzet katarken, bakır bakraçlar ışıltısı ile göz doyurdu. Aydıncık’ın renkli taşlarından yapılmış takı koleksiyonu beğenili bakışları üzerinde topladı. Turizm sektörünün favori merkezleri olarak gördüğüm yerler temsili görsel ve maketlerle tanıtıldı. Nice kültürel zenginliğimiz Yozgat’tan İstanbul’a memleketimizin güzel insanları tarafından taşındı.

Yozgat Tanıtım Günleri dört gün sürdü. Katılımcılar arasında çok önemli isimler de vardı. Mütevazi ve beyefendi duruşu ile Yozgat’ın Türkiye’deki en önemli ismi, Türkiye’nin ve Yozgat’ın gururu  Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay , siyasette adı akıllara kazınmış,bakanlık yapmış, Cumhurbaşkanlığı için aday gösterilmiş Lütfullah Kayalar veEkmelettinİhsanoğlu, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Türkiye için kazandığı madalyaların sayısını bile bilmediğimiz dünya şampiyonumuz,milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, ilçe kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, federasyon ,dernek temsilcileri vebinlerce Yozgatlı…

Yozgat’ınfedakarinsanlarını, Yozgat Konfederasyonu başkanı Mehmet Deniz ve ekibini, belediyeciliği kültürel çalışmayla bütünleştiren tüm belediyelerimizi, Yozgat valiliğini kutluyorum.

(Bu güzel programın yanı sıra can sıkan bir durum da yaşandı.)

Canımı sıkan durumu açıklamak için olaya birde Köşe yazarı ve bir Yozgatlı gözüyle bakmak istiyorum. Türkiye’nin zirve ismi cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’ın katıldığı açılışını ve açılış konuşmasını yaptığı bu programın ulusal gazetelerin ilk sayfasında haber yapılmasını bekledim. Maalesef zatı-gazeteler haber değeri taşımadığı fikriyle mi bilmiyorum gazetelerinin manşetlerine bu haberi taşımadılar. Yozgatlının beklentisi 29 Kasım’da gerçekleşen bu ziyaretin 30 Kasım’da Türkiye Ulusal Medyasında manşetlerde yer bulmasıydı.1 ve 2 Kasım’da haber yapılmış olabilme ihtimali bile yapılan ihmalin affı için yeterli değildir. Birkaç TV kanalında haberin yayınlanması da ulusal gazetelerin bu vurdumduymazlığının telafisi kabul edilemez. Size ağır gelen Fuat Oktay’ın asil duruşu mudur yoksa Yozgat’ın ülkemize en vefalı il olması mıdır? Siz manşet yapsanız da yapmasanız da Yozgatlı Fuat Oktay Türkiye’nin cumhurbaşkanı yardımcısıdır, Yozgat Türkiye’nin kalbidir. Türkiye’ye asla ihanet etmeyen, ençok şehit veren iller arasında yer alan Yozgat Türkiye’nin göbeğinden Ankara’nın Külliyesine adam gibi adam göndermiştir. Siz Yozgat’ı manşet yapmadınız ama bu benim size kıyağım olsun, ben sizi manşet köşe yazısı yapayım…

30 Kasım 2018 Sabahı Gazete manşetleri

YOZGAT TANITIM GÜNLERİ  ULUSALGAZETELER 1.SAYFA  (FUAT OKTAY)

Hürriyet                         YOK                Damla kepçe filim festivalinde.

Sabah                           YOK            Patates soğan muhabbeti.

Takvim                       YOK            Demet Şener İbrahim Kutluay ayrıldı.

Akşam             YOK                            Trump,Putin reklamı

Star                  YOK       Yeni kapıda Yusuf İslam’ın açtığı Dünya helal zirvesi (Yozgat'ın  aynı alanda  yaptığı haram mı diye soruyoruz)

Yeni Şafak           YOK                           Karakış bastırdı.

Milli Gazete                  YOK                           Erpiliç reklamı.

Milat    YOK    PKK liderlerinden Murat Karayılan’ın  akrabaları tutuklandı.

Güneş                             YOK                           Saç boyasıkabusu.

Yeni Mesaj                    YOK              Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri reklamı.

Gün boyu          YOK          Kim Kardashian evi için özel itfaiye aracı aldı.

Önce vatan                    YOK                            Meteorolojiden yağış uyarısı.

Türkiye                            YOK                          Burçin iradesiyle başardı.

Diriliş Postası                 YOK     Mandalinada hedef 400 milyon dolar

Ortadoğu                       YOK         Otogaza litrede 6 kuruş indirim.

Dokuz Sütun                 YOK     Akdeniz’i İşgal eden balık türü 63’e çıktı.

Yeni Akit                         YOK          Batı tecavüzde bir numara

Sözcü                              YOK     Erbakan’ın kardeşini dolandırdılar.

Korkusuz          YOK      Aşk kasları güçlendirir. (Bizim aşkımız da YOZGAT, o yüzden güçlüyüz.)

Karar      YOK                   Bu çiğ köfte acılı ama güldürüyor.

Harbi      YOK      Soğan fırsatçılarına yakın takip.

Cumhuriyet       YOK                           Siyaset kaynıyor.

Milliyet                       YOK        Umut kuyruğu. (Yılbaşı bileti)

Görüldüğü üzereTürkiye’nin Başkan Yardımcısının Yozgat tanıtım günleri ziyareti haber niteliği taşıdığı halde sözde ulusal gazetelerde haber yapılmadı. Soğan, patates, saç boyası, tavuk eti, mandalina bile birinci sayfadan manşet olma gururunu yaşadı da;Yozgatlılar bu gururdan mahrum bırakıldı. Olsun, siz haber yapmasanız da Yozgat İstanbul’un denizine, havasına, toprağına karışıp hemşerilerini selamlamanın gururunu yaşadı. Bu gurura kıymetli hemşerimiz Başkan Yardımcımız Fuat Oktay’ın ziyareti de şerbet oldu, tat kattı.

Yozgatlılar arasındaki bu dayanışmanın gururu bize,Türkiye’nin başkan yardımcısının haberini yapmamanızın ayıbı da size yeter….

 

                              

 

 

7 Aralık 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 1177 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız