Yozgatspor 1959 FK Bu şehrin Takımı …

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Yozgatspor son zamanlarda taraftarıyla takımıyla ve yönetimiyle tam bir şehir takımı olduğu gösterdi. İç Anadolu da hele ki bal liginde hiçbir taraftar grubu Yozgatspor taraftarı kadar deplasmana gitmemektedir. Hem iç saha da hem de dış saha da takımını yalnız bırakmayan taraftar başarıda katkısı çok fazla. Takım yeni teknik adamında dahil olmasıyla kendi gücünün farkına vardı. Yönetiminde geçmiş dönemlerde ki hataları yapmaması takımı ve taraftarı bir arada tutması şehrimizi kenetlemiştir. Yönetim, taraftar ve takım üçlüsü uyum içinde olduğu sürece başarı kaçınılmazıdır.  Çok güzel bir hava yakaladığımız doğrudur. Bu güzel havayla takım şampiyonluk yolunda bu şekilde devam etmesi gerekmektedir. 3.Sırada oluşumuz yarıştan koptuğumuz anlamına gelmez. Hiçbir olumsuzluğa boyun eğmeden devam edildiği takdir de ve ikinci yarıda takıma takviye yapıldığı zaman bu takımın önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Rakiplerden olmayan tesis ve saha bizde var. Bu kadar imkan varken de bu takımın şampiyon olmaması için hiçbir engel yok. Taraftar grupları da şehrimizi en iyi şekilde temsil etmektedirler. Gerek iç saha da gerekse dış sahada. Bu hafta ki Aksaray deplasmanın da taraftar üzerine düşen görevi yerine getirdi. Futbolcularımız ise hepsi üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdiği söylenemez. Bazı oyuncuların sahada gezdiği oynanan karşılaşmayla hiçbir alakası olmadığı doğrudur. Teknik adam da bu konuda gerekli önlemleri alacaktır. İnşallah takım günden güne daha iyi olup bu sene bu şehrin takımını şampiyon yapacaklar. Teknik adam ve ekibi de üzerine düşen görevi layıkıyla yaptığı kanaatindeyim. Bu yıl farklı bir atmosfer var. İnşallah takım bu şekilde kazanmaya devam ettiği sürece taraftar sayısında gözle görülür bir artış olacaktır. Gecen haftaki puan kaybına takılmamak lazım. Bu hafta rakiplerden Nevşehir spor BAY geçeceği için bu hafta kazanmamız durumunda 2.Sırada takım yerini alacaktır. Şampiyonluk yarışı 2.yarının son haftalarına kadar devam edecektir. Şu bir gerçek ki bu bir yarış ve Yozgatspor bu yarıştan kopmamalıdır. Şampiyonluk yarışı Yozgatspor, Nevşehir spor ve Aksaray spor arasında geçeceği artık belli oldu. Yozgatspor Bu şehrin Takımı ve herkes üzerine düşen görevi yapmak zorunda inşallah bu sene bu takımı şampiyon olarak göreceğiz. 
Şampiyonluk primleri şimdiden açıklanmaya başlandı. Diğer iş adamlarının da katkılarıyla takım daha ateşlenecek ve bir üst lige çıkmak için elinden geleni yapacaktır. 
Bu şehrin takımının yeri bal ligi asla değil üst liglerdir. İnşallah bu sezon son senemiz olur ve takım hak ettiği yerde mücadele eder.

1 Aralık 2017 Cuma tarihinde eklendi ve 943 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız