Halka hizmet Hakk’a hizmettir

Akif REÇBER

Akif REÇBER
  • camlikgazetesi@gmail.com

Bize diyorlar ki Ankara’dan köy ile neden ilgileniyorsunuz, ne yapalım doğduğumuz, büyüdüğümüz, özlediğimiz topraklara sırtımızı mı dönelim !!! Doğduğumuz topraklara bir vefa, hizmet anlayışı içinde olmayalım mı,
Bölgemizin eksiklerini konuşmayalım mı?
İhtiyaç sahipleri ile, öğrencilerimiz ile ilgilenmeyelim mi?
Bölgemizin tanıtımı ile ilgilenmeyelim mi?
Bölgemizdeki insanımızın daha iyi şartlara kavuşması gibi bir derdimiz olmasın mı?
Ankara’da evimizde oturalım yiyelim, içelim, arabamızla gezelim, yılda bir piknik, ayda bir çiğ köfte partisi yapıp başka hiçbir şey yapmadan Dernekçilik mi yapalım? 
bunumu isterdiniz ? 
Kusura bakmayın ama insanların derdi ile dertlenmeyen bir kalbi ben kendime yakıştıramıyorum, dinim, kitabım, peygamberimde böyle bir insanı ret ediyor.
Mesele mücadeleden uzak sadece yemek, içmek, yaşamak hayatta kalmak ise onu hayvanlarda beceriyor .
Siz istediğiniz gibi düşünün, söyleyin biz insanların dertleri ile dertlenen, mücadeleci hizmet, eser bırakma derdinde olan kocaman yüreklerle yoluma, yolumuza devam edeceğiz İnşAllah ...
Bizler Ankaralılarla İstanbullularla taşınıp yaşamak zorunda kaldıysak bunu keyfimizden değil ekmek aş için geldik, kimse meraklı değildi bu gurbet ellere!
O yüzden büyük konuşmamak gerek zaman ne gösterecek bilemeyiz.
Hak yolunda hakk’a layık hizmet yapmaya devam edeceğiz İnşAllah.
Yay-Der-Ank Derneği ve Derneğimize gönül vermiş güzel insanlar ile BİRLİKTE gerek Dernek olarak gerek nüfuzumuzu, gerek diğer insanların nüfuzunu  kullanarak güzel hizmetlere imza atmanın derdinde olacağız.
Yay-Der-Ank Derneği Sorgun Yaycılar Köyüne hizmet noktasında elinden gelen her şeyi yapmaya devam edecektir.
Bazı müptezellerin neden bu zamana kadar köy aklınızda yoktu söylemine ise şöyle bir cevap vererek yazıma son vermek istiyorum. Bir elin nesi var iki elin sesi var  söylemini bir kez daha düşünmelerini istiyorum.
Gazetemizde de yayınlanan köyümüz ile ilgili haberlerin hizmet ve hayır işinde nasıl yarıştığımızın göstergesi olduğunu herkes gördü ve görmeye de devam edecektir.
Yay-Der-Ank Dernek Başkanı ve Çamlık Gazetesi Köşe Yazarı olarak en kalbi duygular ile sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

22 Aralık 2018 Cumartesi tarihinde eklendi ve 750 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız