Canımız Ali amcamız

Arzu KÖYLÜOĞLU

Arzu KÖYLÜOĞLU

Ali Keven.. 
Yozgatlının Ali amcası, Ali ağabeyi, Alisi.. Kısacası her şeyi.. Bizi temsil ediyor. Nasıl temsil ediyor.. Hakkını vererek koşuyor, çalışıyor, çabalıyor. Bir ayağı burada.. Hiç gitmedi, terk etmedi memleketini, bizleri.. Sesimiz oluyor, sözümüz oluyor, kulağımız oluyor. Öğretmenlerin maden isçilerinin, çiftçinin, emeklinin, işsizin hepsinin hakkını savunuyor. Soruyor, sorguluyor. Mecliste konuşuyor. 
Yolları inceliyor, suları inceliyor, şeker fabrikasının hesabını soruyor. Hiç bıkmadan usanmadan yoluna devam ediyor. Eli hep üzerimizde hiç çekmedi elini. İnsanın en yakınına duymadığı güveni duyuyorsunuz ona kimsenin size vermediği rahatlık hissini veriyor, huzur veriyor. Sırtınızı sıvazlarken ben buradayım diyor. Kafanızda soru işareti bırakmıyor. Oylarımızın hakkını veriyor.. Mecliste uyuklamıyor, oturmuyor.  Hulusi Akar’la Askeri birlik için konuşmasını gördüm geçen gün. Her yere el atıyor. Gücü yetse de yetmese de tutuyor ipin ucunu sımsıkı.. Oylarımız sana helal dedirtiyor.. Ah be Ali Amcam geç oldu ama güzel oldu. İyi ki oldu. Çalışmalarının en sıkı takipçisiyim. Nasıl gurur duyuyorum seninle bir bilsen nasıl yakıştı vekillik. Sen, öyle güzel temsil ediyorsun ki bizleri insanın sana sımsıkı sarılası var. Alnından öpesi, teşekkür edesi var.. Ona kızmayın sakin elinden gelenin fazlasını yapar. Güzel ağırlar, yapamamışsa gücü yetmemiştir, boyunu aşmıştır isteğiniz.. İktidar partisi değil ki yapsın.. Muhalefet partisi, gücü yetmiyor her yere yetirmiyorlar. Kesiyorlar uzayan kolunu. Ali oturuyor, çalışmıyor demiyor kimse.. Kalitenin güler yüzünün üstüne koya koya gidiyorsun her halükarda bizden biri o.. İçimizden gönlümüzden bir insan teşekkür ederiz Ali Amcacım.  Dürüstlüğün için duruşun için çalışkanlığın için kendini hiç bozmadığın için çizginden kalitenden ödün vermediğin için hala bizden biri olduğun için. İyi ki var Ali Amcamız.. Gücün, kuvvetin hep artsın enerjin taşsın çoğalsın ve hiç başımızdan eksik olma sen bizim Ali Ağabeyimiz, Ali Amcamız, Alimiz.. Hiç Ali Bey olmadın hep bizim oldun bizden oldun senin gibiler çoğalsın seni seviyoruz Ali Amcacım.. Seni yazmaktan hiç bıkmayacağım, usanmayacağım. Zaten iyi insandın güzel insandın adam gibi adamdın bütün bunları zirveye çıkardığını görmek beni ve bizleri hiç şaşırtmadı.. Sen hep iyi güzel kalacaksın. Senin ruhun senin kalbin öyle.. Temellerin çok sağlam isteseler de yıkamazlar, bozamazlar, düşüremezler seni..
Dipnot: Şunu belirtmeden geçemeyeceğim sosyal medyada bazı eş dostlarımızın açılış törenlerinde yaptıkları sosyal etkinliklerde Belediye Başkanımız Kazım Arslan’ı  görememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Sayın Valimizin yanında elbette ki AK Parti’nin ya da diğer partilerin adayları olabilir törenlerde, fakat şehrin belediye başkanı seçimler yapılıncaya kadar Sayın Kazım Arslan’dır. Tüm adaylara saygım var ancak bu tür bir saygısızlık kime yapılırsa yapılsın aynı tepkiyi verirdim.  Uzun lafın kısası devir adamı olmayın. Eğreti duruyorsunuz.

26 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 777 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Kys

keskin kaleminize ve yüreğinize sağlık Arzu hanım