Yozgat Çamlık Tv

Önce vatan

Akif REÇBER

Akif REÇBER

Değerli okurlar, 2018 yılı içinde 141 Şehit verdik. Yüzlerce Gazi ve yaralımız var. Ülke  bekası için Şehit oluyorlar Gazi oluyorlar. Gerek siyasi gerek içimizde ki aklını fikrini satmış insan müsveddeleri her türlü ihaneti yapmaktan geri kalmıyorlar. Bunu da gerek Başkanın üzerinden gerek siyaset üzerinden yapıyorlar.

Önce Vatan diyerek Şehadete koşan Kahramanları görmeyenler bu Ülkenin her türlü nimetinden faydalanıyorlar, içimize nefesi çekiyorsak bu gün bir, bir birileri bizim için son  nefesini verdiği için diyemiyorlar.

Allah güzel İlkemize her türlü İhanet ve fitneden korusun kollasın. Allah Askerimizi polisimiz korosun ve kollasın inşAllah hakları hiçbir şekilde ödenmez.

Kısa bir anı ile bitirmek istiyorum.
Yurt dışına çıktıysanız eğer sizde yaşamışsınızdır eminim. 
Bir kafe de oturmuşsunuzdur. Yan masadan bir ses duyarsınız. Birden refleksle irkilir, dönersiniz. Konuşulan dil sizin dilinizdir. Ana diliniz. Şiir gibi. şarkı gibi. Dağlarınızdan esen yel gibi. O sesler kardeşinizin sesi gibi gelir ya da tanıdık. Hani, bazen ''Ben bu sesi nerden hatırlıyorum?'' diye kafa yorarsınız ya işte öyle bir ses. Bir sıcaklık basar içinizi. Hemen yan masaya gider laf olsun diye ateş istersiniz.''Aaa! Sizde mi Türksünüz? Nerden, Ha! sizin orda benim abim askerlik yapmıştı, katılsana bize.'' Ne sol ne sağ konuşulur, ne Alevi-Sünni, ne Kürt-Türk...
Vatanımız bütünken sahip çıkalım yoksa herkes bir yaban elde sığınmacı olur itilir kakılırsın biri çıkar kucağında çocuğun varken ayağına çelme takar işte o zaman anlarsın Türk/Kürt Alevi/Sünni komşunun arkadaşının değerini keşke dersin ama iş işten geçmiş olur keşke dememek için hep birlikte önce Vatan diyeceğiz başka çaremiz yok.

ÖNCE VATAN ÖNCE VATAN ÖNCE VATAN…
Selam ve dua ile. 

5 Ocak 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 594 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız