Bir gelen pişman bir gelmeyen!

Kadir GÖRGÜLÜ

Kadir GÖRGÜLÜ

Bilindiği üzere Yozgat Şehir Hastanesi 4 Nisan 2017 tarihinde Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın katılımı ile resmen açılmıştı. Sayın Yıldırım konuşmasının bir bölümünde “Hastanenin güzel bir eser olduğunu, Yozgat’a çok yakıştığını ve Rönesans İnşaatın hem yurt içi hem de yurt dışında ülkenin yüzünü ağartan, güzel işler yapan bir firma olduğunu belirtmişti. Sayın Yıldırım ayrıca, “Bu hastanemiz inşallah şifa dağıtacak. Bu hastanemiz sadece Yozgat’ın değil, bölgedeki bütün illerin hastalarına şifa dağıtacak. İşte bu hastaneler, bu eserler muasır medeniyetler seviyesine giden yolda birer birer hizmete giren eserlerdir” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ise, “14 yıllık hayalim diyordu. Yozgat’ta bir şehir hastanesi açıldı. Bu bizim daha ne günlerden idealimizdi. Dedik ki öyle hastaneler açacağız ki bu hastanenin içerisine giren vatandaşım girdiği zaman ‘bu devletten Allah razı olsun’ desin.  Kimin aklına gelirdi Yozgat’ta böyle bir şehir hastanesi gelecekte dört dörtlük bir hastane olacak. Öyle sedyeler üzerinde dışarıda koştur yok. İçeriye girdiğin andan itibaren her şey oradan başlayıp oradan bitecek.”
Her şeyin güzel olacağını beklerken görülüyor ki bu beklentiler tam manasıyla yerine gelmedi. Geçen bu zaman zarfında sevklerin azalacağı ve gerekli müdahalelerin bu hastanede yapılacağı belirtilmesine rağmen diğer illere sevkler hiç azalmadan devam ettiği görülüyor. Sosyal medya hesaplarından ve vatandaşların isyanları da farklı bir boyut kazanıyor. Bırakın çevre illerden gelmeleri bizim hastalarımız çevre illere gidiyor. 
Geçenlerde bir vatandaş ile yaptığım ayaküstü görüşmede daha önce tarihi boyunca neredeyse bazı servislerden hiç sevk olmamışken şimdilerde ise diğer illere sevk edildiğini söyledi. Bu sevkler neden yapılıyor. 
Yozgat Şehir Hastanesi 3. Basamak yoğun bakım olmasına rağmen yenidoğan servisinden en fazla sevk yapıldığını biliyorum. Ayrıca Çocuk Cerrahisi ve Ortopedi servisleri de bunları takip eden servisler arasına giriyor. Vatandaşlar bu anlamda Yozgat Şehir Hastanesine bir gelenlerin bu anlamda pişmanlık yaşadığını söylüyor. 
Buradan anlaşılmasın ki ne doktorları suçluyorum, ne yönetimi, ne de çalışanları. Ama yeni yapılan bir hastanenin daha iyi hizmet sunması için neler yapılabilir onun derdindeyim. Çünkü Yozgat Şehir hastanesinde 3 aya yakın bir zamanda ben yattım. Doktorlarından hemşirelerine, temizlik ve taşıma görevlilerinden güvenliğine kadar çok güzel hizmet vermektedirler. 
Benim buradan hastane yönetiminin cevaplamasını istediğim sorularım olacak.
-Diğer illere sevklerin azalacağı yerde her geçen gün arttığı doğru mu?
- Kasım ayı içerisinde 70’e yakın hasta sevki yapıldığı Bunların kaçı ambulans ile kaçı hava ambulansı ile sevk edildi.
- Yozgat Şehir Hastanesi faaliyete geçtiği günden itibaren kaç hasta diğer illere sevk edildi ve bu sevklerin nedeni nelerdir?
ederim. Sağlıklı huzurlu mutlu olun o güzel kalbinizin ekmeğini yiyin...

7 Aralık 2017 Perşembe tarihinde eklendi ve 23747 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız