James Bond'un arabası Yozgat'ta

Furkan ÜNAL

Furkan ÜNAL
  • camlikgazetesi@gmail.com

Ankara-İstanbul gibi şehirlerimizde James Bond-1995 yılı Golden Eye başyapıtındaki bu otomobilin üst modellerini pek çok defa inceleme şansına sahip olmuştum. Yozgat'ta ise BMW Z3 gibi ikonik bir otomobili ilk defa inceledim. Bmw'nin sabit C sütununun olmadığı ender kasalardan bir tanesi. Otomobili inceleme şansını sunan ve otomobilin sahibi ''Yozgat Özlem Oto Galeriye'' sonsuz teşekkürler...Galeri sahibi Mesut Erol ise son derece Bmw meraklısı bir Ağabeyimiz...1995-2003 Yılları arasında piyasada yerini alan bu otomobil 4 disk frene sahip. (ön fren diskleri soğutmalı) Sık sık Mercedes SLK200 modeliyle karşılaştırılmalar yapılarak benzer özellikleriyle ufak çaplı rekabet içerisine giren efsanevi; benimde gönlümde büyük yere sahip olan 6 silindiriyle adeta erkekçe bir otomobil. Sürüş zevkine ise inanın diyecek bir şey bulamıyorum. Kolleksiyonerlerin garajında bulunması gereken ilk 20 otomobil listesine girmeyi bence hakediyor. Otomobili görmek isteyen herkes için otomobil Yozgat Galericiler sitesi Özlem Otomotivin önünde ziyaretçilerini bekliyor.

Mesut EROL:

Otomobili Antalya'dan aldım. Bmw tutkunu biri olarak Bmw nin bir çok modelini kullandım. Bu otomobili de uzun zamandır takip ediyordum, sonunda temizini bulunca sahip olmak istedim. Kırmızı renkte olması ise benim için tercih sebebi olan durumlardan birtanesiydi. Galerimizde satışa hazır vaziyette kırka yakın otomobilimiz bulunmakta. Z3 ve diğer otomobillerimizi görmek için galerimize halkımızı bekliyoruz. -Laf arasında 2.el pyasasını soruyorum.- 2. ellerde şu sıralar büyük bir duraklama söz konusu. Vatandaşlarımızın dikkatli olması gereken bir zaman dilimindeyiz. Bizim gibi firmalaşmış ve otomobilinin ardında duran güvenilir galerilerden arabalarını almalarını tavsiye ediyorum.

Oto-Nabız Z3'ü Yorumluyor:

İlk olarak motor hava giriş ızgaralarına ise hayran kaldım. Cabrio pek tercihim olmasa bile Bmw Z3 gözlerimi çok uzaklara daldırmaya yetti. İç trimleri oldukça sağlam, tuşları oldukça fonksiyonel. Ön kelebek camların buğusunu almak için özel konumlandırılmış hava çıkışları çok ince düşünülmüş. Saklama gözü konusunda ise biraz cimri kalınmış. Oturuş pozisyonu ise çok güzel, yoldaki her şeye hakim olabiliyorsunuz.Aerodinamiklik bakımındanda görsel olarakda bagaj spoileri güzel düşünülmüş...Oto-Nabız'da bu hafta Bmw Z3'ün nabzını ölçtüm. Benim için ultra keyifli bir zamandı. Size hissettiklerimi hissettirebildiysem ne mutlu...Haftaya çarşamba yine Oto-Nabız'da buluşmak üzere keyifli sürüşler dilerim...

30 Ocak 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1226 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız