Yozgat'a selam

Yahya AKSOY

Yahya AKSOY

Yıllar önce Yozgat Sorgun'dan yola çıkarak başkent Ankara'yı mekân tutan, doğduğu yöreye ve ülkesine örnek hizmetleriyle gönüllerde yer edinen sevgili kardeşim Salim Taşçı'nın bürosunda sohbet ederken şöyle dedi : "Abi sen ÇAMLIK gazetesinde niye yazmıyorsun. Yozgat'a, Türkiye'ye ve dünyaya dair çok bilgi ve anıların olduğunu biliyorum. Bunları halkımızla paylaşman çok yerinde ve anlamlı olur."

Hay hay, yazılarımı hemen  ÇAMLIK Gazetesi'ne göndereceğim dedim.

Kendilerine yardımcı olmakla her zaman mutluluk duyduğum değerli hemşerilerim, sizleri ANKARA RÜZGÂRI köşemden  selamlayarak, yöremizin, ülkemizin ve Türk Dünyası'nın halk kültürü, tarihi ve sanatı konularında bilgi ve araştırmalarımı paylaşacağım.

Her ne kadar şarkılara ve türkülere yansıyan Başkent Ankara rüzgârı ünlü olsa da, bozlaklara, türkülere, ağıtlara, ninnilere, destanlara yansıyan BOZOK'ta-BOZKIRDA esen rüzgârın bin bir özelliği bulunmaktadır. Yazılarımla  bu rüzgârlar arasında köprü kurarak okuyucularımla fikir, gönül ve duygu paylaşımı sağlamaya çalışacağım.

Uzun yıllar baştan sona yerinde görerek, Türk Dünyası arşiv kaynaklarına inerek yaptığım araştırmaların ve kitap kalinde harmanladığım üçüncü basımı yapılacak olan "Si-An'dan(Çin'den)Tiran'a(Arnavutluk'a) TARİHİ İPEK YOLU" kitabımda yer alan konular ve diğer anılarımın  sizleri mutlu edeceğini  umut etmekteyim.

Öncelikle ve önemle Yozgat merkezi ve çevresiyle ilgili kültür ve tarih değerlerine yer vereceğim. Halk kültürümüzün yöresel, bölgesel ve ülkesel boyutlarını kaleme alarak bilgileri paylaşacağım.

Ankara Yozgat Platformu'nun, Yozgat Dernekleri Federasyonu'nun, Yozgat Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın,Köy derneklerinin, diğer illerde yapılmakta olan etkinliklerin sesi olamaya ve tanıtımına, yöremizin yetiştirdiği  bilim ,kültür, sanat, iş ve  devlet adamlarının anlamlı çalışmalarına  yer vermeye gayret edeceğim.

Bölgemizin ve yurdumuzun her yanında ÇAMLIK okunmalı ve çamlık havası alınmalıdır.

03 Mayıs 2012'den beri  anlamlı içeriği ile yayımlanmakta olan Çamlık Gazetesi bunun en güzel ve anlamlı penceresidir.

Sağlığa, ruha, düşünceye ve gönüllere sağlık ve huzur kazandıracak ÇAMLIK havasında buluşmak üzere  herkesi selamlıyorum.

 

31 Ocak 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 980 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız