Yozgat kendi oto kılıfını üretecek!

Furkan ÜNAL

Furkan ÜNAL

 

 

 

Oto-Nabız olarak Yozgat’ın Kendi Oto kılıfını üreteciğini duyduğumda hemen izini sürdüm ve soluğu bu hafta ‘’Yozgat Kafkas Oto İç Dizayn’’da aldım. Bir gün yine bir yolculuk esnasında arabamdaki Türk Bağrağı temalı aksesuarın üzerinde ‘’Made in China’’ yazısını gördüğümden beri (hala duruyor.) otomotiv sektöründe yerli ve milli olan aksesuarları tercih edeceğim konusunda kendimi ikna etmiştim. Şimdilerde Yozgat kendi oto kılıfını üretmeye çalışıyor. Proje ve dükkan sahibi Mehmet Kayacan Ağabeye konuk oldum. Yerli ve milli otomobil koltuk kılıfı üreteceğinden bahsetti.

Bu bence büyük bir adım! Ayrıca oto aksesuar, iç dizayn, döşeme, deri üzeri tamiri, sigara yanığı tamiri, yırtık deri tamiri ve temizliği, deri boyama gibi konularda uzmanlaşmış babadan-oğula sistem ile devam eden dizayn market’te bir çok çeşit ürünüde inceleme şansına sahipsiniz. Arka tarafta bir dikim atölyesi bulunan dükkanda sıfırdan malzemeler üretilmekte. Otomobilde detaycılık benimde çok sevdiğim bir olgu. Yeni yerinde yeniden açılmasına rağmen şimdiden detaycı otomobil severler adına mihenk taşı konumuna gelmiş gibi görünüyor. Lafı çok uzatmadan Yozgat’taki bu yenilikçi fikirleriyle ve ustalaşmış esnaflığıyla sükse yapan ‘’Kafkas Oto İç Dizayn&Aksesuar’’a değinmek, gözler önüne sermek istedim. Misafirperverliklerine teşekkürler.


Bakalım Yozgat’ın yerli ve milli otomobil kılıfı ne zaman ve ne şekilde piyasada yerini alacak? Oto-Nabız bu konunun takipçisi olacak, Oto-Nabız’ın bu çarşambaki bölümünde sevdiğim bir konuyu araştırdım. Haftaya çarşamba tekrar aynı yerimizde aynı günümüzde görüşünceye kadar keyifli sürüşler dilerim.

6 Şubat 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 778 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız