Seçimin nabzı nerede atıyor?

Tarık YILMAZ

Tarık YILMAZ

Daha önceki seçimlerde de aynı yolu izledik.
Kılavuzumuz siz, yani vatandaş, yolumuz sizin yolunuz oldu.
Yine yollardayız.
Bir gün Akdağmadeni bir gün Yerköy.
Bir gün Doğankent bir gün Gülşehri.
Kimi zaman adaylarla çoğu zaman ise seçmenlerle konuşacağız ahvali.
Anketler, söylemler, mitingler, karargahlar, gösterişli afişler hikaye.
Siyasetin nabzı sizin yüreğinizde atıyor.
O yüreğe dokunup olduğu gibi doğruları sizlere aktarmak adına çıktığımız yolda dün olduğu gibi bu gün de zikzaklar olmayacak.
Yazacaklarımız kimin işine yarayacak kiminin ise canını sıkacak.
Olsun…
Sahte anketlerle algı oluşturmak, parti genel merkezlerinin gözünü boyamak, vatandaşın değil kendi adamını aday koltuğuna oturtmak isteyenlerin canı sıkılacaksan sıkılsın.
SORGUN’DA MHP İLE BAŞLAYALIM
İlk seyahatimizin durağı Sorgun ve MHP olacak. Neden MHP, diğer adaylara ulaşma imkanımız olmadı seyahatimizin ilk günü. Onları da konuşacağız ancak zamanı var demek ki.
MHP Sorgun’u istiyor başlığı ile bu gün görüşmemizi haber olarak da sizlerle paylaştık. Onun ötesinde MHP adayı Erkut Ekinci’den edindiğim intibaa evvela ‘kendine güven’ oldu.
Daha sonra ‘pozitif’ duruş.
Ve, belediyecilik adına ‘bilgi-birikim…’
Tüm bunların yanında bir gerçek var ki Sorgun’da iktidarları döneminde sürekli var olan bir AK Parti gerçeği var. O gerçekle mücadele noktasında Ekinci’ye belediye ve il genel meclisi üyeleri destek verecek, güç katacak vizyona sahip. Her biri şahsına münhasır isimler.
Belediye meclis üyeliği, mühendis kimliği ve gençliğin verdiği enerji ile Erkut Ekinci, Sorgun’a hazırım mesajı veriyor. Yalnız biraz fazla reklama ve tanınmaya ihtiyacı var, fikirlerini insanlara gerekirse birebir, birden fazla buluşma ile anlatmak zorunda.
AK Parti bloğu her ne kadar yıpranmışlığın handikabını yaşasa da bu tek başına bir dezavantaj değil. Burada AK Parti’nin en önemli dezavantajlarından bir tanesi BBP adayı Üzeyir Arslan. Arslan’ın iddiası seçim sonuna nasıl yansır bilinmez ancak Mustafa Özdemir AK Parti adayı olarak işi şansa bırakmayacaktır. MHP’nin handikabı da İYİ Parti adayı Nizamettin Bulut gibi görünüyor.
AKDAĞMADENİ NE OLUR?
Önder Gürel; AK Parti adayı. İlçede tanınan ve yaklaşık 5 yıldır yürüttüğü ilçe başkanlığı görevi ile pozitif bir algıya sahip.
Nezih Yalçın; MHP’nin bu güne kadar ki en iddialı adayı. Doktorluk görevinde halkın tüm katmanlarına ulaşmayı başarmış. Pozitif algısı siyasete uzak kimliği ile nötr olur mu? Zaman var ya zaman çok şeye gebe.
AK Parti belediye başkan adayı Önder Gürel, 5 yılın verdiği tecrübe ve tanınmışlığı adaylık sürecinde harcayarak çok şey kazanabilir. Zira burada MHP gerçeği olsa da AK Parti üstünlüğü her zaman hissedilmiş. İlçede bazı aileler var, onların taraf oluğu siyasi parti seçime 1-0 öne başlıyor.   
AK Parti’nin ilçede tek dezavatanjı sürekli iktidarda olmanın yıpranmışlığı. Onun dışında zemin kaygan olsa da mevcudiyeti korumak da AK Parti’nin kazanması için yeter.
Gürel, pozitif duruşu ile AK Parti’yi kucaklayacaktır. Lakin karşısında belki de uzun süredir ilk defa bu kadar iddialı bir MHP adayı var. Tabi MHP teşkilatı da aynı iddianın peşinde koşmayı başarırsa.
İYİ Parti adayı Nazım Altun, MHP için ciddi handikap. Akdağmadeni, AK Parti adına Sayın Bekir Bozdağ’dan dolayı da oldukça önemli. AK Parti Akdağmadeni’ni kaybederse Yozgat’ı kazanmasının dahi bir anlamı yoktur.
DOĞANKENT!!!
Doğan Sungur. Niyeti, istikameti, projeleri Sorgun içindi.
Olmadı…
Sayın Sungur 6’ıncı dönemine yine Doğankent için hazırlıyor. Burada rakipsiz duruyor. Projelerini konuştuk ziyaretimde. Harika projeler.  
Bir belediye başkan adayı olsam şahsen Sungur’dan bu projeleri paylaşmasını isterdim. Doğankent’e “Peyik” ruhunu kazandıracak projeleri var.
Seyahatimiz devam edecek… Şimdilik yüzeysel de olsa bunları konuşalım istedim.

11 Şubat 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 670 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız