Fetö aslına rücu etti yer altına indi

Metin YAZAREL

Metin YAZAREL
  • camlikgazetesi@gmail.com

Başarısız eylemleriyle örgütün zor duruma düşemesine sebep olanların birer, birer yurtdışına kaçması, örgüt içerisinde huzursuzluğa sebep olmaya devam etse de, örgüt kuyruğu dik tutmaya çalışıyor.
Fetöcü örgütün polis ve öğretmenleri günah keçisi gibi kurban vermesi, örgüt tabanında çok büyük tartışma yaratıp fay çatlağı oluşturmuş olsa da, örgüt kendi mensuplarını tehdit ve şantajla elinde tutarak hayatta kalmaya çalışıyor. Öte yandan deşifre olduktan sonra, geri adım atamayacağını öngören örgüt, hâlâ kirli oyunlarını sinsi bir şekilde devreye sokarak ihanet planında ısrar ediyor.
Devlet ve hükümeti zayıflatmak anlamında, her türlü terör örgütleriyle işbirliği yapmaktan çekinmeyen Fetöcü örgüt, HDP ile oynaşmaktan başka, dünyanın her yerinde Türk ve Türkiye düşmanlarıyla ortak iş tutarak aleyhte kampanyalar gerçekleştirmeye devam ediyor.
Bu manada MiT TIR’larının durdurulup, Türkiye’yi DAEŞ’e silah gönderen ülke olarak lanse etme gayretleri de en açık ihanetlerinden birisi olarak kayıtlara geçmişti zaten.
Örgüt, yargıda ki hakim ve savcılar başta olmak üzere, ordu, emniyet, bürokrasi ve iş çevrelerinde ki uyuyan tüm hücrelerini takkiye yapmaya teşvik ederek teyakkuzda tutmaya çalışıyor. Bilindiği gibi Fetöyü bugüne kadar yer altı faaliyetleri büyütüp güçlendirdi. Bundan sonrada uyuyan hücrelerini kamufle ederek, siyasette, ticarette, devlette, her alanda varlığını devam ettirmek isteyecek. Yani en güçlü olduğu alana, yeraltına inerek mensuplarına moral ve motivasyon aşılayarak toparlanmaya çalışacak.
Hiç beklemedikleri operasyonlar ve yargıya intikal eden davalarda yediği darbelerle hezimete uğratılsalar dahi, yer altına aldıkları faaliyetlerle güç kaybını önlemeye çalışacaklar.
Örgütün üst düzey yönetici kadroları tek, tek firar edip yurtdışına kaçarak saltanat hayatı yaşamaları moralleri bozsa dahi, kimse beni de ihbar ederler korkusundan ses çıkartamıyor. Maraba takımı alt kadrolar geçim derdi gibi sıkıntılarla sürüngen hayatı yaşamaya ikna edilerek en azından insan gücü olarak örgüte destek vermeleri sağlanıyor.
Diğer yandan üst akıl denen şer güçlerin de yardımlarıyla Fetöcü hainler, içeri de ve’de dışarıda Türkiye ve Türk siyasetini gerçeklerin degil, algıların yönettiği bir atmosfere çekmeye gayret sarfediyorlar. Ama her seferinde vatan ve millet adına şuuru açık, ortak akıl ve milli iradenin bariyerlerine tosluyorlar. Yoksa 15 Temmuz direnişi ve Yenikapı ruhu başka türlü nasıl izah edilebilirdi ki.

12 Şubat 2019 Salı tarihinde eklendi ve 17457 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız