Celal Köse

Arzu KÖYLÜOĞLU

Arzu KÖYLÜOĞLU

Partisinden aday gösterilmesi sürpriz oldu hem bize hem ona. İl Başkanıyken şimdi AK Parti Belediye Başkan  adayı.
Geziyor hiç durmuyor. Ev, kurum, esnaf, sokak gitmediği yer kalmadı.
Celal Köse’yi çok tanımam. Yıllar önce babamın rahatsızlığı sebebiyle kalabalık bir grup evimize ziyarete gelmişlerdi aralarında Celal Köse de vardı. Çekirdekten yetişmişti. Gençliğinden beri siyasetin içindeydi. O zamanlar daha da gençti fotoğraf çekindiler babamla. Çok konuşmuyor, konuşulanları dinliyordu. Gelen gruptan sonra gelmişti. Kapıyı açtığımda  uzun boyundan dolayı kafasını eğerek geçti. Heybetliydi, saçlarında beyazları tek tüktü. Selam verdi, geçmiş olsun deyip içeri geçti. Babamın duruşu düşüncesi belliydi ama her partinin üyesini evimizde görmek bizi çok mutlu ediyordu. 
A partisi, B partisi değil bu karşılıklı saygının göstergesiydi. Celal Köse’yle bir daha hiç karşılaşmadık, yollarımız kesişmedi. Eşi Nagehan hocamı çok severim; İnsancıl, güler yüzlü, tatlı dilli, kibar, adaletli, hak yemeyen bir insan. Ben onu tanır onu bilirim. Geçenlerde Mustafa Koç Sanat Merkezindeydim kapı çaldı, kalabalık sesler geliyordu kalkmadım. Öğrenciler geldi sandım. Kapı vuruldu, Merhaba ablacım diye biri seslendi! Dönüp baktım Celal Köse’ydi.. Yıllar sonra karşılaşmıştık.  Ayağa kalktım hoş geldiniz dedim.  ‘Seni uzun zamandır görmüyorum’ dedi. Hal hatır sordu.  Oturmadı, gidecek yerlerinin olduğunu yapacak işlerinin olduğunu söyledi. Hiç değişmemişti. Yıllar sadece saçlarına ak düşürmüştü. Yorgunluğu gözlerinden okunuyordu. Seçim çalışmalarının nasıl gittiğini, Nagehan hocamı sordum;  sohbet ettik ayaküstü. ‘Bir emrin var mı?’ dedi. Samimiydi.  
Hakkında kötü bir şey duymadım.  Projeleri nedir bilmem ama projesi de kendi gibi heybetli olsa bir Yozgat daha yapsa.  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la bir fotoğrafını gördüm fotoğrafta kendisi Cumhurbaşkanı gibi çıkmıştı. Siyasete yakışıyor ama memleketi içinde yakışanı en doğrusunu en iyisini yapsa. Kimsenin şakşakçılığını da yapmıyorum geçen haftaki yazımda Mehmet Erdemir’i yazdım. Bu hafta Celal Köse’yi..
Bu birazda vefa yazısı kötü günümüzde yanımızda oldular, unutmadılar.  Onlara teşekkür ederken kaygımızı düşüncemizi eleştirimizi de söylüyoruz. Daha göreve gelmeden seçilmeden neyi eleştiriyim gözünün üstünde kaş mı arayım. Şunu da belirtmek istiyorum geçenlerde hayvan sever dostlarım  Sayın Belediye Başkanımız Kazım Arslan’a sözleşme imzalatmış Sayın Kazım Arslan da okuyup imzalamış. Celal Köse’yle görüşmeye gittiklerinde Kazım Bey imzalamış Başkan seçilirsem imzalarım demiş buda hayvan severleri kızdırmış biraz. Bunu da dipnot olarak yazmak istedim.
Bir uzlaşma sağlarlar diye düşünüyorum.  Her zaman diyorum memleket için kim hayırlısıysa o olsun. Memleketi kim ileriye taşıyacaksa o gelsin başa. Anadolu’nun tam ortasında gelişmemiş bir şehir olarak kalmak istemiyoruz. Kazım Arslan kabuğumuzu kırdı lütfen sizde büyütün şehri geliştirin başkalaştırın. Bu memleket bizim..

20 Şubat 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 2401 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız