Yozgat’ın en hızlı otomobili !

Furkan ÜNAL

Furkan ÜNAL
  • camlikgazetesi@gmail.com

Bu haftaya çok hızlı başlıyoruz. Oto-Nabız bu hafta Yozgat’ın en hızlı otomobilinin nabzını tuttu. Daha hızlısı yok! Bu haftaki konuğum 2012 model Volkswagen Golf’ün special serisi olan ‘’Golf MK6 R’’ Yozgat’ın enleri Oto-Nabız’da buluşmaya devam ediyor. Rolling konusunda bu otomobili geçebilen bir otomobil bilmiyorum. Her ayrıntısıyla dolu dolu, bir çok hız tutkununun hayalini süsleyen otomobillerden birisi. 0-100km/h Hızlanmasını sadece 3 saniyede tamamlıyor. Bu çok ciddi bir süre. Otomobilin sahibi Ahmet Ozan Ağabey bu konuya çok vakit ayırmış ilgili ve bilgili bir otomobil sever! Keyifli ve bilgilendirici sohbeti için ayrıca otomobilini bize temin ettiği için teşekkür ediyorum. Bir şehrin en hızlısı olmak mükemmel bir his olmalı! #RESPECT! Dahası çok bilinçli bir otomobil sever. Şehir içinden ziyade, yarış pistlerinde sahne alıyor. Çevreyi rahatsız edecek hiç bir harekette bulunmuyor ve bu konuda oldukça hassas. Ben Yozgat’ta böylesine otomobil sever ve konusunda bilgili bir ağabeyimiz olduğu için gerçekten mutlu oldum.


Şehrin En Hızlısı
Ahmet Ozan:
Öncelikle Oto-Nabız projesinin kalitesi ve ilgisi için teşekkür ediyorum. Otomobilimi 3 yıldır kullanıyorum. Herkes gibi ev-işarası kullanmaktayım. ECU (Elektronik kontrol ünitesi) ve DGS şanzımana olmak üzere 2 adet yazılımı var. Dyno testinde 410HP gelmekte. Aktif ve faal olan bir çok ‘’Golf R’’ grubumuz bulunmakta. Gerek İstanbul’da gerek yurtdışında bir çok dostlar edindik. Gerekli işlemleri genelde İstanbul Beyaz garage veya emil egzoz gibi markalaşmış firmalarda yaptırıyorum. Yakıt katkısı olarak Torco Acceletor kullanmaktayım ortalama 115 oktana geliyor. Ayrıca Türkiye’nin en az yakıt tüketen Golf 6R’ı olduğuna ekipçe tanık olduk. Artı olarak stock olarak deri koltuk,Dynaudio ses sistemleri,start/stop özelliği bulunmakta. Şuanda Stage2 olarak kullanıyorum.


Oto-Nabız Yorumluyor:
Öncelikle altını çizdiğinizde çok ciddi rakamlar çıkan eklemeler var. Komple EBC balata ve diskleri, FORGE marka intercooler, APR marka benzin pompası, Kaliperler orjinalden sarı, egzozda 3 adet olmak üzere birisi 1 metre susturucu, sürekli 4 çeker, Hava filtre kitleri,Double iridyum bujiler, Turbo akışını sağlayan Forge Dump Valve, R8 bobinler...Benim gözüme en çok çarpanlardı. Bunları Ahmet Ozan ağabey ile bir bir değerlendirdik. Bu işlemleri öyle extra oynamalar gibi düşünmeyin bunlar gerçekten çok ağır toplar. Diğer extralara girmiyorum bile. Rolling videosunuda izledim. Hiç bir pürüz yok. İvmelenmesini iliklerinize kadar hissediyorsunuz. 55Lt depo hacmi var. Bindiğimizde comfort modda kullanılmasına rağmen ben gerçekten kendimden geçmiştim. Ortalama her bin devirde bir vites değiştiriyorsunuz kısa aralıklı olması dahada keyif vermiş Golf için. Zaten Hot hatch dünyasını kasıp kavuran VW Golf 6R bu serinin en güçlüsü oldu. İç dizayndaki ‘’R’’ detayları muhtelif detaycılar için çok şey ifade ediyor, çok hoşumuza gitti. Diskler de çok fazla göze çarpıyor. Kocaman disklere yer verilmiş. Gittiği kadar da duruyordur emin olun. Otomobili çok kaliteli, kendisi çok çok daha kaliteli Ahmet Ozan Ağabey’e otomobili görmek için gittiğinizde sizi kırmayacağından eminim. Ölmeden önce incelenmesi gereken otomobillerden birisi. Bu haftada siz değerli Oto-Nabız okuyucularıyla Çamlık Gazetesi Çatısı altında buluştuk. (Golf 6R için kısa bir bilgilendirme oldu, ayrıca ilerleyen zamanlarda bir parantez açacağım.)Haftaya tekrar burda buluşmak üzere keyifli haftalar, keyifli sürüşler diliyorum..

20 Şubat 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1208 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız