Akdağmadeni’nin Öz Evladı; Önder GÜREL

Muhammed VAKIF

Muhammed VAKIF
  • camlikgazetesi@gmail.com

Akdağmadeni, Türkiye tarihine damga vurmuş politikacıların yetiştiği, havası soğuk, insanı mert, vatan aşığı, dava aşığı vatandaşların yaşadığı bir ilçe…

Bu ilçe aynı zamanda AK Parti’nin yıllardır kalelerinden biri durumunda. Çünkü yıllarca bakanlık yapmış, Anayasa Komisyonu Başkanı Sayın Bekir BOZDAĞ bu ilçenin evladı.

Geçenlerde, AK Parti ilçe başkanlığı tarafından, Sayın Bakan’ın da teşrifleriyle gerçekleşen yemeğe katıldım. Kalabalık ve umutlu insanlar, Başkan adayı Sayın Önder GÜREL’e destek olmak, bakanlarını görmek için İlçe Başkanı Sayın Adem DARIMLA’nın davetinde oradaydılar. İnsanların iletişimi, birlikteliği, gözlerindeki ışık; başkan adaylarından ne kadar memnun ve umutlu olduklarının kanıtı gibiydi.

Sırayla konuşmalar gerçekleşti ve söz Sayın Bakana geldi. Önder GÜREL’i oradakilere aynen şu şekilde sordu: ‘‘Önder Bey başkan olduğunda kendisiyle rahatça görüşebilecek misiniz?’’. Herkes hep bir ağızdan, kendinden emin şekilde ve gururla ‘‘Evet’’ cevabını verdi. Ardından beni de şaşırtan bir soru daha geldi: ‘‘ Önder Bey başkan olduğunda kapısını çalmadan da yanına girebilecek misiniz?’’ Tereddütsün bir ‘‘Evet’’ daha geldi.

İlçe başkanlığı yapmış olduğu dönemde de Halka hizmeti Hakk’a hizmet bilmiş Sayın GÜREL.

Akdağmadeni’nde, AK Partililer olsun diğerleri olsun, herkesin takdiri kazanmış biri.

Büyükler Kardeşim; küçükler Ağabeyim diyebiliyor kendisine.  Hatta arkadaşımın annesine ‘‘kime vereceksiniz oyunuzu’’ diye sorduğumda, sanki öz evladı aday olmuşçasına ‘‘Önder’i çok severim, inşallah kazanır’’ diyor.

Asla kibirli ve insanlara hor bakan biri olmamış. Her kesimin sevgisini kazanmak siyasette kolay değildir. Nokta atışı aday olmuş kendisi.

Sayın Önder GÜREL’in projelerini dinlediğimde ise Reis’imizin dediği gibi biri olduğunu yani ‘‘Dertli’’ bir başkan adayı olduğunu daha iyi anladım. Belediyecilik dertli olanların, siyasette pişenlerin işidir. Akdağmadeni, anlattıklarını göz önüne aldığımda Önder GÜREL’in derdi olmuş ve seçilirse çok daha mükemmel bir ilçe olacak gibi.

Kısacası Akdağmadeni’nde AK Parti halktan birini, halkın sevdiği çok değerli birini aday göstermiş. 31 Mart’ta Akdağmadeni’nin öz evladı, Sayın Önder GÜREL’e başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin.

Ayrıca söylemeden edemeyeceğim; Cenap Şahabettin’in güzel bir sözü var ‘‘PahaIı başka, kıymetIi başkadır’’.

Allah’a emanet olun…

1 Mart 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 2488 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız