Dünyanın En Prestijli Otomobil Fuarı Başlıyor!

Furkan ÜNAL

Furkan ÜNAL
  • camlikgazetesi@gmail.com

Otomobil tutkunlarının merakla beklediği dünyanın en büyük ve en prestijli otomobil organizasyonu olan ve 89.su düzenlenen ‘’Cenevre Otomobil Fuarı’’ benimde yakından takip ettiğim görsel şölen 5-6 Mart 2019 tarihinde resmi açılış yapacak. 10bin gazetecinin katılacağı bekleniyor. 

7-17 Mart tarihlerinde ise halka kapılarını açacak. Geçen yıl ‘’Yılın Otomobili’’ ödülünü Volvo XC40 kazanmıştı. Bu sene ise  Jaguar’ın tam elektrikli SUV modeli I-PACE “Yılın Otomobili” seçildi...Diğer dallardaki finalistler yine belirli.Bakalım bu sene hangi dalda hangi aday ödül kazanacak...700bin kişilik bir katılım beklenmekte.

Bu yıl düzenlenen fuara katılmayacak olan markalar DS, Ford, Hyundai, Infiniti, Jaguar, Land Rover, Opel ve Volvo.
Katılacak olan otomobil devleri ise şu şekilde; Alfa Romeo,Aston Martin,Audi,Bentley,Bmw,Citroen,Ferrari,Honda,Jeep,Mazda,Mercedes,Mitsubishi,Renault,skoda,Volkswagen,Dacia şeklinde olacak. 

Ortalama katılım sağlayacak otomobil sayısı ise 1.000 civarında olacak. Tam anlamıyla yıldızlar geçidi olacak olan fuarda, Mercedes’den 6 model tanıtılacak. Son derece meraklı bir şekilde İsviçre’de düzenlenen organizasyonu Yozgat’tanda olsa takip edip Oto-Nabız okuyucuları ile göze çarpanları paylaşacağım.

Türk Tasarımı Maybach Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtılacak!

Yüzde yüz el işçiliği ile projelendirilen ve üretilen 7 Mart itibariyle Cenevre’de görücüye çıkacak. Lüx VIP otomobil tasarlayan Ertex otomotiv 3 yeni özel tasarımıyla ziyaretçilerini bekliyor olacak. Ertex Mercedes’in V-Class (Vito) serisini 27cm uzatarak, iç döşemesinde el yapımı natural ahşap kullandı. Mahremiyet ve konfor odaklı olan otomobilin ses geçirmez bir mahremiyet alanı bulunmakta. 32inç gibi LED TV yer alıyor. Ayrıntıları için eğer canlı olarak inceleme şansım olursa o zaman yorumumu burdan ve diğer platformlardan yapmayı düşünüyorum.

Oto-Nabız oalrak bu hafta otomobil severleri bilgilendirme serisine devam etmiş olduk. Haftaya tekrar her zamanki gibi Oto-Nabız’da buluşmak üzere.

6 Mart 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 6419 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız