Yozgat Çamlık Tv

İyilik ve Kötülük

Hesapsız bir şekilde zihnimde beliren bu başlıkta bir yazı yazmaya başladığımda aklımda onlarca cümle yüzlerce kelime dolaşmaya başladı. İyi ya da kötü, iyilik ya da kötülük nasıl anlatılabilir sonunda taşı gediğine nasıl oturtabilirdim  diye düşünmeye başladım.Netice de;Beşeriyetin başlangıcı ile birlikte iyilik ve kötülükte başlamıştı. Ozamanlar adı Habil ve Kabil idi.
Şimdi yüzlerce binlerce adı var.Çok çok eskilere gitmeden zamanımızda ki iyi ve kötülerden iyilik ve kötülüklerden  başlayacağım?Düşünüyorum da Memleketimde o kadar çok iyilik yapan iyi insan varki.
41 yaşındayım ve son 18 yılımda o kadar çok iyiler tanıdımki.
Bunlardan bir kaç tanesini yüz yüze tanıma fırsatım oldu.
Yüzlercesinide şifaen yaptıklarını takip ederek tanıma fırsatım oldu.İyilerden bahsetmek gerekirse mesela; Memleketi için ağaç dikmek bir iyilikse Türkiye’de son 14 yılda 3 milyar 750 milyon ağaç diken iyi insanlar var. Memleketi için okul yapmak bir iyilikse Türkiye’de son on yılda 205bin derslik yapan iyi insanlar var.
Memleketi için Barajlar yapmak iyilikse Türkiye’de son on yılda 268 tane baraj yapan iyi insanlar var.
Yol yapmak eğer iyilikse Türkiyede son onbeş yılda 25bin kilometre bölünmüş yol yapan iyi insanlar var.
Bu Memleket için Hastane yapmak iyilikse eğer dörtbin yeni sağlık tesisi kuran iyi insanlar var.
Örnekler o kadar çoğaltılır ki; İyiliği abartan yüce gönüllü insanllarda var. Mesela Ülkesinin yanıbaşında çıkan savaşta küffarın bombaladığı milyonlarca insanı belkide ‘’Kim  bir canı kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur.’’ müjdesine kavuşmak arzusuyla Memleketinde misafir eden iyiler var.
Türkiye’mden onbinlerce kilometre uzaklarda Arakan’da mazlum ümmet zulüm görürken o mazlumlara sahip çıkan gecesini gündüzüne katıp yardım taşıyan iyi yürekli insanlar var. Türkiye’mden onbinlerce kilometre uzaklarda İslam’a uzak bir Ülke’de Cami’ye saldırı da şehit olan onlarca insanın acısını paylaşmak için hayatta kalan müslümanlara sahip çıkmak için oralara kadar giden yüreği iyilik dolu yiğit insanlar var bu memlekette.    Bunca iyilik örneğinden sonra kötülerde var elbette bu coğrafyada.Örnek mi: Ezanı Muhammedi Islık sesiyle susturmaya gücü yeteceğini sanan kötüler de var, Kalbinde ki vicdanını imanını yitirip askerime, polisime,kadınıma erkeğime, yaşlısına bebeğine kurşun sıkan teröristlerde var bu Coğrafya’da. Ve o Kanlı teröristlerle el ele yürüyen kötülerde var bu memlekette.Ya da Ebü Cehil’e heveslenen, münafıkların reisi Selül gibi içimizde gizlenen onbinlerce kilkometre, okyonuslarca uzaklardan, Ülkeme, Devletime pusu kuran, kumpas kuran hain darbe girişiminde bulunan, onlarca şehidin kanına giren, yüzlerce gazinin ve 80 milyon Türkiye’nin bedduasını alan kötülerin kötüsüde var bu coğrafyada.Bunca iyiliğe ve onca kötülüğe küçük küçür örnekler verdikten sonra soruyorum? İyiler her zaman kazanır mı? İyiler her zaman kazanır diye büyütülen bir nesiliz biz ve hep iyilikler yaparak büyüdük. Şimdi gün geldi zaman geldi bir defa daha iyiler kazanacakmı diye dertlenmeden geçemiyorum?    Yazımı bir dua ve bir atasözü ile bitirmek istiyorum. Duam o ki ‘’ Rabbim, sen ülkemi,devletimi, milletimi iyileri muzaffer eyle, kötüleri yerle yeksan kahru perişan eyle’’Ve atasözümüz der ki ‘’sürüden ayrılanı kurt kapar’’  hiç bir atasözünün boşa çıkmadığına inanan  biri olarak  söylüyorum, sürüden ayrılan Aslan bile olsa, belki biraz kırgın, biraz kızgın Celallenmiş  bir kurt tarafından o Aslan kapılacaktır.
İyisi mi bütün kırgınlıkları bir kenara bırakıp, hatalarını görüp, gerçekleri kabullenerek Aslan gibi yaşadığın yere bir an önce dön. Aksi takdirde bir ömür Aslan olarak anıldığın ömrünün son demlerinde çakal olarak anılacaksın.
Gelin güzellikler bahçesinde ilerlemek varken, kendinizi dikenli yollarda heba etmeyin.

1 Nisan 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1534 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız