Yozgatspor kazanmasını bildi

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Deplasman fatihi de diyebileceğimiz Yozgatspor 1959 FK da yüzler gülüyor. Geçtiğimiz hafta  takımımız Belen Belediyespor deplasmanından puanla dönmesini bildi. Lig’in ilk yarısının bitmesine son bir hafta kaldı. Bu hafta sahamızda konuk edeceğimiz  Kayseri Şekerspor’la ilk yarıyı kapatmış olacağız.
İlk yarının son maçının evimizde olması lehimize olan bir durum. Takım bu hafta kazandığı takdirde ilk yarıyı moralli olarak kapatmış olacak ve yarış devam ediyor.
Devre arasında takımlar eksiklerini giderirken Yozgatspor da eksiklerini tamamlayacak. Daha öncede belirttiğim gibi Yozgatspor’un maç kaybetme ya da berabere kalma gibi bir şansı yok. Ya kazanacak, ya kazanacak.
Kaybedilen  5 puandan takım ders almış olmalı. Aksaray mağlubiyeti hiçte iyi olmadı. Telafisi zor bir maç. İkinci devrenin ilk maçında Nevşehirspor ile Aksarayspor karşı karşıya gelecek. O karşılaşmada olası bir beraberlik bizim çok işimize yarayacak. Yozgatspor yeniden liderlik koltuğuna oturacak.
Ligin kalitesi oldukça düşük. Oynadığımız takımların birkaç tanesinin dışında hemen hemen hepsi mahalle takımından farksız.
Yarış Yozgatspor,  Nevşehirspor ve Aksarayspor arasında geçiyor. Bu üç takından birisi şampiyon olacak.
Bu üç takımında havası iyi taraftar sayıları diğer rakiplere göre misliyle fazla.
Yozgatspor bu gruptan da çıkmazsa işi zor. Geçtiğimiz son üç yılın en rahat grubu diyebilirim.
Takımın abisi Hakkı Tosun yine her hafta olduğu gibi üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor. Gollerini atmaya devam ediyor.
Son zamanlarda yıldızı parlayan Nizamettin Akgül de üzerine düşen görevi yaptı ve golünü attı.
Takımın ileri uç oyuncusuna ihtiyacı var. Hakkı Tosun’un sakatlanması durumunda yerine oynayacak bir başka oyuncu daha yok.
Yönetimin bir an önce bunun önlemini alması gerekiyor. İyi ki de Hakkı varmış yoksa takımda gol atacak takımı ateşleyecek oyuncu da yokmuş. İlerlemiş yaşına rağmen iyi performans sergiliyor.
Takım genel olarak iyi diğer oyuncular da üzerine düşen görevi layıkıyla yapıyor.  Ama takıma takviye yapıldığı takdirde takım daha da iyi olacaktır.
Bu hafta sonu taraftar ligin son karşılaşmasında da takımını yalnız bırakmayacaktır. İnşallah son haftayı da kayıpsız geçiririz.
Gönlümüz her daim Yozgatspor’dan yana…

15 Aralık 2017 Cuma tarihinde eklendi ve 975 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız