Yozgat Çamlık Tv

İnternet Yeni Gelir Kapısı Oldu

Vural Egemen SARIGÖZ

Vural Egemen SARIGÖZ

İnternet özellik yeni yetişen neslin gelir kapısı haline geldi. Bir zaman önce internetten kazanç, internetten gelir elde etmek gibi kavramlar e-ticaret olarak algılanırdı.

Neyse ki, kısa zaman içerisinde bu kavramlar yerle bir oldu. İnternetten gelir elde edebilmek için yalnızca e-ticaret ile uğraşmak gerekmiyor. Birçok yeni iş kolu türedi diyebiliriz. Kısaca internetten gelir elde edilecek işlere göz atalım.

Makale Yazarak Para Kazanmak!

Yazma yeteneğiniz varsa, yazmayı seviyorsanız ve her şeyden önce yazı yazacak kadar boş vaktinizi varsa bunları değerlendirerek internette özgün içeriğe ihtiyacı olanlara makale yazma hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.
İnternette webmaster forumlarında, hizmet alım ve satışı yapan platformlarda makalelerinizi satabilirsiniz.

Makale ücretleri 100 kelimesi 1 TL’den başlayıp, makale başı 100 TL’ye kadar çıkabiliyor. Buradaki ücret faktörü profesyonelliğinize ve hızınıza göre değişebiliyor. Makale yazanların mutlaka SEO’ya uygun içerikler üretmesi gerekiyor. İnternetten kısa bir araştırma ile SEO’ya uygun makale nasıl yazılır öğrenebilirsiniz.

Haber Editörlüğü Yaparak Para Kazanmak!

Makale yazarlığına benzese de biraz farklı ve biraz daha profesyonellik gerektiren bir iştir.

Haber diline hakim olmakla birlikte sık bir gündem takipçisi olmanız gerekiyor.
Haber sitelerini, haber ajanslarını takip ederken bir taraftan da özgün ve özel haberler de yazabilmelisiniz. Bunlara ek olarak grafik tasarım konusunda da deneyiminiz olmalıdır.

Haberleri güzel manşet resimleri ile süslemelisiniz.

Haber editörlüğü ücretleri genellikle hizmet verilen haber sitesine göre değişmektedir.

Haber başı 1 TL gibi fiyatlar ağırlıktadır. Ancak profesyoneller haber başı 3 TL gibi bir ücretle aylık 3000 TL’yi aşan ücretler kazanabiliyor.


Video Çekerek Para Kazanmak!

Yeni neslin en çok rağbet gösterdiği mesleklerin başında Youtuber olmak geliyor.

Youtube hem para kazanmak hem de şöhret olmak, daha doğrusu fenomen olmak isteyenlerin vazgeçilmezi haline geldi.

Her ne kadar gençlerin mecrası gibi görünse de profesyonellerin de mutlaka bir Youtube kanalı bulunuyor. Üstelik bu kanallar üzerinden yayınlanan videolar ile hatırı sayılır paralar kazanabiliyorlar.

Bazı Youtuber’lar son zamanlarda kazançlarını paylaşmaya başladı.

Aralarında aylık 500 bin TL’yi aşanlar bile bulunuyor.

Eğer video çekerim, video çekmek için aklımda harika fikirler var diyorsanız, kısa süre içerisinde Youtube’dan gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

İnternetten gelir elde etmek ile ilgili fikirleriniz varsa Çamlık Ajans ile iletişime geçebilir, internetten para kazanma konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Hoşçakalın.

13 Nisan 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 1687 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız