Bu kadar basit olmamalı!

Arzu KÖYLÜOĞLU

Arzu KÖYLÜOĞLU

Geçen haftalarda sosyal medyada Sayın Binali Yıldırımın eşi Sayın Semiha Yıldırım’ a yapılmış aşağılayıcı kıyaslayıcı alay edici yorumları okudum. Bende tepkimi o gün sosyal medyadan verdim.

Belediye Başkan adaylarını yarıştırmayı bıraktınız sıra eşlerinemi geldi. Ne kadar iğrençsiniz ne kadar aşağılayıcı bir tutum bu. İnsanları bilmeden tanımadan tipiyle dış görünüşüyle yargılamak yorum yapmak hadsizliğinizi arşa çıkardı. Ne kadar ayıp ahlaksız bir hareket bu. Partilerinizi adaylarınızı belli bir çerçevede yarıştırırsınız anlarım ama adayların eşlerini yarıştırmak kıyaslamak insanlık dışı bir olay. Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım kocasının yanında dimdik duran güçlü bir o kadar da mazbut,  mahcup bir kadındır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu bu aşağılamaya mütevazılığıyla son noktayı koymuştur.Semiha Yıldırım bir anne bir eş bir öğretmen Doğu Anadolu kadınıdır. Herşeyden önce insandır. Okul yaptırmış eğitime büyük katkıda bulunmuştur.Yunus Emre’nin torunları değilmiyiz biz.Yaradılanı severimyaradandan ötürü felsefesiyle büyümedik mi size ne tipinden görünüşünden kılığından kıyafetinden. Ne çok seversiniz kıyaslamayı. Evinizi eşyanızı arabanızı hatta çocuğunuzu yarıştırmayı. Yazıklar olsun insanlığınıza yobazlaşmış beyinlerinize taşlaşmış kalplerinize bir kadının gururunu kırmak onurunu kırmak bu kadar basit olmamalı. Var olsun onun gibi nesiller yetiştiren kendini geliştiren kocasının yanında arkasında dimdik duran kadınlar.

BÖLMEYİN BİZİ

Cenaze evinde provokatörlük yapılmaz taziyede bulunulur. Dua okunur usul, adap böyledir.Dolduruluşa gelinerek kahraman olunmaz. Kin, nefret kusulmaz.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Cenaze evinde yapılan bu hareket büyük saygısızlıktır. Bu hareket başka bir lidere yapılsa tepkim aynı olurdu. Parti demiyorum insan diyorum.Hepimiz biriz aynı bayrağın altında yaşayıp aynı toprağın üstünde hayat buluyoruz. Türk’üz, Alevi’yiz, Laz’ız, Çerkez’iz ideolojilerimiz farklı olabilir ama eleleyiz. Ayrışacağımız yer gönüllerimiz değil fikirlerimiz olsun onunda orta yolu bulunur elbet. Partiler siyasiler bölmesin bizi biz hepimiz aynıyız kimsenin kimseden üstünlüğü yok. Yeter ki yolumuz insan olmaktan geçsin. Saygıya şefkate merhamete giden yoldur bu yol. Körü körüne partilere değil dostluğumuza kardeşliğimize tutunalım bir dal uzatalım o dalı tutalım birbirimize sımsıkı sarılalım ben sevginin gücüne inanıyorum.Şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum yattıkları yer nur olsun.

 

 

24 Nisan 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 978 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız