Saygınız Yok!

Arzu KÖYLÜOĞLU

Arzu KÖYLÜOĞLU

Bir kaç ay önce Yozgat’ta bir cinayet işlendi. Cinayetin pres makinesiyle vahşice işlendiği Emniyet güçlerinin yaptığı çalışmada ortaya çıktı. Bir sürü söylentiler yayıldı yok şu yüzden öldürüldü. Zaten böyleydi şöyleydi.

Ölenin geçmişinde ne yaptığı nasıl biri olduğu kimseyi ilgilendirmiyor öleninde öldüreninde hesap vereceği tek bir yer var. Size hesap sormak yargılamak yorum yapmak düşmez beni ilgilendiren kısmı şu. Ceset adli tıpa otopsi  için götürüldüğü zaman cesedin çekilen fotoğraf karesi çoluk çocuğun elinde cep telefonunda. Vahşice öldürüldüğü için tanınmaz haldedir zaten. Ben bakamadım bakmamda.

Adli tıptayken bunun fotoğrafını çekip yaymak büyük suç ve büyük bir hastalıktır. Ruhunuz beyniniz bozuk. Neden çekilir ki orda fotoğraf ?ve elden ele cepten cebe yayılır? neden? Niye? ne olursa olsun kim olursa olsun her şeyden önce ölen kişinin bir annesi babası ailesi var. Ofotoğrafı görünce acısı katlanmaz mı? dalgalanmazmı? yaraları neyin kafası bu? neyin psikopatlığı? Umarım bu fotoğrafı çeken yayınlayan kişiler bulunur ve görevden alınır. Güzel anılar güzel kareler için vardır fotoğraf makinesi.

Bunun için kullanılır ileride hatıra olsun hatıra kalsındır amacı. O fotoğrafı çekmek yerine dua edin günahları için af dileyin bu bir hastalıktır ruh hastalığıdır. Nasıl bir millet olduk yahu. Ahlak olarak dibe vurduk gizlilik mahrem saygı bütün değerlerimizi yitirdik. Diriye saygınız yok bari azıcık da olsa ölüye saygınız olsun.

 

 

2 Mayıs 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 4137 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Kys

bu yazınızın altına imza atılır. ancak siz bu olayda farketmişsiniz. bundan önceki cinayet olaylarında da yozgat hastanesinden morg ve otopsi görüntüleri yayıldı. tabi ozamanlar sosyal uygulamalar bu kadar aktif değildi ancak oradaki görüntüler ortaya yayılıyor. burada savcılar görevini yapmıyor. bunu yayanlara ceza verilmeli. ayrıca morga ve otopsiye görüntü kaydeden aletlerin sokulması yasaklanmalı. gerçekten çok acı bir durum! umarım bu yazınız çoğu kişiye ulaşır