Padişah’ım Çok Yaşa!

Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ÖZTÜRK

Bazen hayatın taa kendisini yaşarız ve döner arkamızı deriz ki; Hayat böyledir işte...

            Bir yola çıkarsın, bir yarışa, tertemiz bir yol yürümektir idealin, kirlenmeden, eğilmeden, tertemiz bir hayatın yolcusu olmaktır amacın.

            İdeallerin vardır nefsin için değil, gayelerin vardır kendin için değil. Ülkülerin vardır hiç kimse için değil. İdeallerin de, ülkülerin de, hedefin de, gayen de hayallerin de nefsin için değildir nefsin için. Ülken içindir. Toprağın için, vatanın içindir, davan içindir. Memleket için, bayrak içindir o bayrak ki al bayrak rengini şehitlerden alan kutsal bayrak.

            Sana yol veren yol vermiştir bu kutsal dava için, haydi celallen de yürü be yiğidim demiştir senin sevdiğin. Davan kutsal,  emanet kutsal…

            Çıktığın bu yolda hem davaya hem de sana inanlar arkanda duracaktır elbet. Bir Yiğit görev aldı da bayrağı kaldırdı ise Besmele çekerek.  Sevenlerine, sevdiklerine yoldaş olmak düşer, candaş olmak düşer, akıncı olmak düşer..

            Düştüler de yola canı candan, gönül koymadan, nefsini düşünmeden, hesaplar yapmadan, kirli hesaplar yapmadan. Orayı ben yaptım, burayı ben yaptım, ben hak ettim yine ben ille de ben yapacağım deyip nefsinin sevdasına tamah etmeden seninle olanlar.

            Sevdiğin, sevgilin inanmışsa sana, güvenmişse varsın dağ taş gibi güvendiğin toz toprak olsun.

            Sevdiğin, sevgilin inanmışsa sana, güvenmişse varsın en güvendiğin askerin yeniçeriliğe heves gösterip kazan kaldırsın.

            Sevdiğin, sevgilin inanmışsa sana, güvenmişse varsın Selül'e heveslenen münafıklar ortada gezinsin. Sevdiğin, sevgilin inanmışsa sana, güvenmişse varsın biri üç olsun, üçü beş, kralları gelsin, gazı versin ortada gezsin.

            “Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir.” buyurmamış mı yaradan.

            Çıktığın bu yolda seninle yola çıkan Celal, Celal olup ululanan  18.bin candaş, gönüldaş askerinle kazanmışındır girdiğin savaşı, başladığın yarışı, Süphanallah, Şükürler olsun Ya Rab!

            Ve zafer gününden ertesi gün, sana gelenler, yanına gelenler biz de kazandık beraber kazandık hadi tebrik ederim diyenlerin sayısı 30 binleri bulmuştur. Tarafını değiştiren ya da tarafını belli etmeyen, sana cephe alıp başka taraflarda gezinen, bitaraf duran bertaraf olan , bedbaht  olan kişiler nihayetinde gelmiş yanında durmuştur işte.

            Nerden çıktı bu aradaki fark. 18.bin olan Celal evlat sayısı bir anda nasıl oldu da biz de senin yanındaydık diyenler ile birlikte 30 binleri bulmuştur. Şimdi insana sormazlar mı kedi buradaysa et nerde, et buradaysa kedi nerde diye.

             Ben söyleyeyim Celal burada, nefsine uyanlar mundar oldu… Başkan burada Devlet burada gerisi yalan oldu…

            Şöyle mi acaba: Seni sevmedik. seninle yürümedik, yanında olmadık seni cezalandırmak istedik ama  emelimize ulaşamadık yapacak bir şey de kalmadı bizde buradayızdır. Kısaca riyakarlıktır, münafıklıktır.

            Yada şöyle mi acaba: Arkandan oyun kurduk, tuzak kurduk, sana inanmadık güvenmedik kıvrandıkta kıvrandık ama biz de buradayızdır. Kısaca hainliktir.

            Birde şöyle mi acaba: Ortalarda dolandık, ne oradan olduk ne buradan, fırıldak gibi döndük durduk, birde baktık kendimizi burada bulduk, yanındayızdır mı acaba?

Saçımızla, sakalımızla dine karşı olanlar ile saf tuttuk, Çamlıca Camii’ne karşı olduk. Baş örtümüzle, çarşafımızla Kuran Kurslarına, ezana bayrağa kast edenler ile birlikte olduk. Ecdadın kemiklerini sızlattık. Kudüsteki yetimi daha fazla ağlatanlar ile yoldaş olduk. Ama başaramadık mıdır bunun adı?

Hayatta böyledir işte, bir yanda  padişah olmak var bir yanda soytarı… Her padişaha bir soytarı gerek.

Döndük dolandık geldik yine Padişahım çok yaşa, padişahım çok yaşa…

                                                                                                          Ahmet ÖZTÜRK

                                                                                                             MAYIS 2019

10 Mayıs 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 10305 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız