Muhteşem Bir Kız

Arzu KÖYLÜOĞLU

Arzu KÖYLÜOĞLU

Bayılıyorum köşemde güçlü kadınları yazmaya. Kendi ayakları üstünde duran kendi işini kendi yapan gücünü kendinden alan kadınlara.
Onun ilginç bir öyküsü var, Sorgunlu kendisi. İstanbul Üniversitesi’ni kazanıyor, sinema bölümünü okuyor, dizi setinde oyuncunun ezberini çalıştırırken düşüp bayılıyor. Hastane süreci başlıyor, panik ataklar uyku arasında ağlamalar derken bakıma muhtaç olduğu için ailesinin yanına dönüyor. Yürüyemiyor ama umudunu kaybetmiyor, ‘ayaklarım yoksa ellerim var’ diyor.
Mevlana’nın sözü geliyor aklına ‘Hayatım alt üst olur diye endişelenme nerden biliyorsun hayatının altının üstünden daha iyi olmayacağını.’ Sabrediyor, bekliyor Yozgat’ta ilk ve tek organizasyon firması o zamanlar. Korkusu başaramamak değil hak yemek, sözünde duramamak, eşit davranamamak. Hep sakınıyor, dikkatli davranıyor, başarı merdivenine kendi tırnaklarıyla çıkıyor, hiç pes etmiyor, azmediyor, büyüyor, kocaman oluyor 24 yaşında yüreği kocaman Bozok Organizasyonun sahibi.
Sorgun’da bürosu var.
Kına, düğün, doğum günü, doğum organizasyonlarını yapıyor. O kadar zevkli ki çiçeği, başağı, doğadan kendi elleriyle aranjman yapıyor. Meyveleri kendi elleriyle toplayıp muhteşem sunumlar yapıyor. Hayal gücünüzün sınırlarını zorluyor, ayak ayak üstüne atıp oturmuyor. Karınca gibi çalışıyor, o kadar disiplinli, güler yüzlü, özverili, randevularına sadık, işinin ehli ilmek ilmek dokuyor zevkini.
Konuşturuyor dokunduğu yeri bambaşkalaştırıyor. İşini severek yaptığı o kadar belli ki müşterileri de kendi de çok mutlu, çok profesyonel Eda Nur Murat.
Yaşına göre olgun, donanımlı, deli dolu, samimi içten dürüst, kültürlü, bir iş kadını memleketinin adını duyuruyor.
Memleketine kazandırıyor. Avrupa’da, ilçelerde, şehirlerde de yapıyor bu işi Eda her yerde. İyi ki tanıdım onu, o muhteşem kızı. O stresli günlerinizde mutluluğunuza ortak olmakla birlikte yükünüzü alıyor, gözünüzü arkada bırakmıyor. En ince ayrıntısına kadar düşünüyor organize ediyor zoru başarıyor.
Başarısı daim olsun yürekli Eda. Seninle gurur duyuyorum hep arkandayım canım Edacım..
Dipnot: Geçenlerde  maddi durumu olmayan bir ailemiz için aşevi Müdürü Mehmet Şaşmaz beyi aradım bir konuda ricada bulundum. Sağ olsun uğraştı, çabaladı prosedürü anlattı sorularıma yanıt verdi ricamı kırmadı o koltuklarda çabalayan, uğraşan dinamik azimli müdürler görmek çok güzel.
Onun bunun lafıyla kimseyi burada yargılamıyoruz, karalamıyoruz, aklamıyoruz. İşin aslını hep birinci ağızdan dinliyoruz. Duymadığımızı, görmediğimizi yazmıyoruz, ahkam kesmek haddimiz değil kimsenin haddi değil. Mehmet Bey de kafamdaki sorulardan kurtardı beni iyi bir insan olduğunuzu duydum dediğimde mütevazılığıyla iyi insan olmaya çalışıyorum dedi. Ona buradan teşekkür etmek istiyorum. Teşekkür ederim Mehmet Bey, sizin gibilere ihtiyaç var bu memlekette.

5 Temmuz 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 985 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız