Umut tazelemek istemiyoruz!

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Ligin ilk yarısı geride kaldı.
İyisiyle kötüsüyle 2017-2018 sezonunu ilk yarısında takımımız üçüncü sırada bitirdi. Çok bir puan farkının olmaması hala yarıştan kopmadığımızın bir göstergesidir.
Yapılacak transferlerle takım daha da güçlendirildiği takdirde takımın önünde hiçbir en kalmayacak. Yönetim üzerine düşen görevi yapacaktır, yapıyor da. Dün itibariyle prensipte anlaştığı iki oyuncuyu Yozgat’a getirerek resmi sözleşme imzaladı. Diğer bölgelere de gerekli transferleri de yapacaktır. Gerek orta saha gerek ileri uçlara takviyeler yapması gerekiyor. Rakip takımlarda boş durmuyor. Onlarda transferler yaptılar, yapıyorlar.
İkinci yarı yarış daha da kızışacak puan kaybetmeyen taraf bu gruptan lider çıkacak.
Ligin ilk yarısında yaşanılan gerek hakem gerekse saha içi olayları inşallah ikinci yarıda olmaz.Taraftar takım ve yönetim üçlüsü birlikteliği bu takımı şampiyon yapmaya yetecektir. Bundan sonra ki bütün maçlar final havasında geçecek.. Teknik adam bu konuda önlemini alması gerekmektedir.
Geride kalan iki sezondan çok büyük ders çıkarılmış olması lazım. Taraftar da büyük bir beklenti içinde gerek iç saha da gerekse dış saha takımını asla yalnız bırakmamalıdır, bırakmıyor da..
İkinci yarıya takım nasıl başlarsa öylede gidecektir. Kolay maç yok.  Kimse kimseyi kandırmasın. Hiç ummadığınız takımlar puan kaybına neden oluyor. Alt sıralarda ki takımların iddiası olması bile kendilerini ispatlamak adına canla başla mücadele ediyorlar. Ligin son haftası takımımız Kayseri Şekerspor deplasmanına gidecek.  İç sahada aldığımız beraberlikle ayrıldığımız karşılaşmayı dış sahada kazanmamız zor olacaktır. Şekerspor sadece bir örnek.
Diğer takımlar için de aynısı..  Mesela Nevşehirspor deplasmanı en zor deplasmanlardan birisi olacağı kanaatindeyim. Şampiyonluğa oynayan iki takım olacak sahada. Çok çetin geçecek karşılaşmalardan birisi olacak. Sonrasında iç sahada oynayacağımız Talasgücü Belediyespor  ve Aksarayspor maçları da çok çetin geçecek.
Diyeceğim o ki kolay maç yok.
Yapılacak transferler nokta transferler olması lazım.  Az çok rakiplerinde gücünü biliyoruz. Bunun için yapılacak en güzel şey nokta transferler olacak.
İnşallah yönetim bu sezon yapacağı transferle, şehri şampiyonluk havasına sokarak takımı layık olduğu yere getirecektir. Şuanda transfer piyasası çok karışık afaki fiyatlar takımlar oyuncu eksiği piyasayı uçurmuş durumda.
İnşallah takıma beklenen transferler yapılır da bu sezonda taraftar umut tazelemek zorunda kalmaz.

 

27 Aralık 2017 Çarşamba tarihinde eklendi ve 936 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız