Darbeye Darbe

Akif REÇBER

Akif REÇBER

 15 Temmuz 2016 akşam evimde haberleri izlerken bir televizyon kanalında askerin İstanbul Boğaziçi köprüsünü kapattığı son dakika olarak geçti bir mühlet sonra televizyona düşen görüntülerde ordunun yönetime el koyduğu bir asker tarafından açıkça söyleniyordu. Bu korkunç söylem karşında irkilmekle birlikte hemen sosyal medya hesabımdan İstanbul’da asker sokağa inmiş Ülkemin geleceği adına korkuyorum diyerek bir mesaj attım. Bunun üzerine birkaç arkadaşım yorum getirerek korkma bir şey olmaz söylemleriyle yazışırken hemen ardından yine televizyonda MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçelinin her türlü başkaldırıya karşıyız ve seçilmiş iktidarın yanındayız mesajı geçiyordu.

Bunu görür görmez yine sosyal medya hesabımdan bunun bir darbe girişimi olduğunu yayınlayarak Ülkücü ve vatansever kardeşlerimi Kızılay’a demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma adına çağrı yaparak hemen yola çıktım.

Yanımda bir arkadaşım ve oğlu vardı hızlı bir şekilde ulaşalım diye bir yandan kornaya basıyor bir yandan taksicileri uyarıyor bir yandan dolmuş ve otobüs şoförlerine darbe oluyor herkese ve tüm arkadaşlarınıza duyurun diyerek yol alırken Tuzlu çayır dört yola geldiğimizde darbeci sever vatan hainleri ateş yakmış Cumhurbaşkanına ağza alınmayacak küfürler savuruyor arabasında Türk Bayağı olan herkese kurşun sıkıyorlardı. Arkadaşımın oğlunun vurulduk ağabey vurulduk diye bağırmasıyla oradan hızlı bir şekilde uzaklaştık. Allah’a şükürler olsun ki, hiç birimize bir şey olmamıştı. Kızılay’a vardığımızda meydan vatan sevdalısı Ülkücü ve Vatansever kardeşlerimizin tekbir sesleri ile inliyor sayımız her ne kadar azda olsa tank ve askeri araçları göndermemek için her türlü mücadele veriliyordu.

İki tane tank ve iki üç askeri araçla mücadele ederken üzerimizden F/16 jetlerinin alçak uçuşları milletin kulaklarını patlatacak dereceye getiriyordu. Halk otobüsleri taksiciler ve halk arabaları ile yolları tıkıyor tankların amacına ulaşmaması için gideceği istikamet engellenmeye çalışılıyordu. Saat 12;30 gibi Cumhurbaşkanımızın halkı sokağa çağırması ile Şanlı Bayrağını kapan geliyor meydandaki sayımız on binlere ulaşıyordu.

Askeri araçla gelen ve hiçbir şeyden haberi olmayan erler teslim oluyor ve emniyet güçlerine teslim ediliyordu. Bunu gören tankın üzerinde ki vatan haini aklını fikrini satmış subay hırçınlaşıyor ve tankı milletin üzerine sürüyor onlarca insanı eziyordu. Ezilmekten kurtulmak için insanlar ölümü pahasına kendilerini köprüden atıyorlardı.

Her türlü ihanete rağmen demokrasi kahramanları bir adım geri atmıyor darbecileri durdurmak için canından oluyor yaralanıyor ama kimse geri dönmeyi korkmayı aklına getirmiyordu. Ankara emniyetini bombalayan hainler halkı da taramaktan geri durmuyor onlarca insanın ölümüne sebep oluyorlardı.

Karanlık bir geceden arabamıza isabet etmiş iki kurşun ile evimize geldik. Sabaha kadar Ülkeyi ele geçirmek isteyen aklını fikrini satmış hainlere karşı bu asil millet mücadele verdi ve kazandı. Lakin sonra ki süreçlerde at izi it izine karıştı ve fetö örgütü ile alakası olmayan insanların canı yakıldı haksız yere işlerinden oldular vs v vs…

Selametle…

15 Temmuz 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 635 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız