Yozgat’ta Yatırım

Hakan Kıral - Kırılmaz Kalem

Hakan Kıral - Kırılmaz Kalem
  • camlikgazetesi@gmail.com

Ankara’dan Yozgat’a doğru gittiğimde, bacası tüten bir fabrika göremedim…       Yalnız Yozgat’ın içinde bir bacasız fabrikaya rastladım; ZAFER TÜRK MUTFAĞI… Yozgat’tan geçip gidenlerin uğrağı olmuş, Yozgatlı olduğumu bilenlerin övgüleriyle karşılaşıp mutlu oluyorum. Zafer’in testi kebabının methini duyan, Taylan Bilgel ağabeyimiz, yılda bir defada olsa, Sayın Aydın Doğan, Sayın Rahmi Koç’a da ikram etmektedir… Yozgat’tan böyle bir marka çıkması memnuniyet vermektedir.

                             *                              *                             *  

Türkiye’yi teraziye koysanız tam orta yeri Yozgat’tır… Heyhat ki irili, ufaklı 230 fabrika ve işletme kapalı ve atıl durumdaymış… Neden, niçin soruları geliyor akla… Sorgun’da yapılan bir toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY   “Biz geçmişi tartışmayacağız. Geçmişi kapatacağız. Önümüze bakacağız. Tutarlı projelerle Yozgat için ne gerekiyorsa yapacağız. Sorunlar ortaya konulacak, el ele vererek bu işi çözeceğiz. Geçmişle tartışırsak geleceği yakalayamayız. 2023 ‘e kadar Yozgat’ın nüfusunu nasıl iki katına çıkaracağımıza bakacağız’’ demiş.

Genç Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Sayın Ayhan Çelik ise, Sayın OKTAY’a hitaben  “Yozgat’ta 230 fabrika kapalı, nüfusumuz 600 binken, 418 bine düşmüştür’’ diye dert yanarken gerçeklere vurgu yapmıştır.

Yozgat’ta tarım ne haldedir, hayvancılık ne alemdedir diye sorsak, herhalde Karacaoğlan’ın    “Bir ben değil, cümle alem perişan…’’ beyitiyle cevap alırız…

Sayın Fuat OKTAY’ın dert dinleme tarihi, 21.Ekim.2018… O tarihten bu yana değişen bir hal var mıdır, araştırmak gerekir. Bakanı, Milletvekili gelir dert dinlerler, açıkça sormak lazım    “sen bu memleketin derdini bilmiyorsan nasıl Milletvekili oldun?    Sen içimizden çıkan vekilimiz değil misin..? Onlarda herhalde dersini almış da ediyor ezber parçasında geçen  “Benim dert çekmeye dermanım mı var.’’..? Bu beyti biraz değiştirirsek şöyle olur!  “Benim dert dinlemeye dermanım mı var’’..?

Yozgat’ın derdi tümen tümen… Kahveler yollar işsiz insan kaynıyor. ÇARE NEDİR? Onu da Milletin Vekilleri düşünsün…

 

Not: Tüm okuyucularımızın Kurban Bayramı mübarek olsun.  

16 Ağustos 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 12428 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız