Bayramlar

Tarık YILMAZ

Tarık YILMAZ
  • tryilmaz@gmail.com

Biraz gecikmeli bir bayram yazısı.
Mesleğimde hiçbir zaman mazerete yer vermedim. O yüzden kendi adıma yetiştiremediğim her yazıyı kendi adıma eksiklik olarak gördüğümü bir özeleştiri olarak kabul etmenizi rica ediyorum.
Yozgat Çamlık Gazetesi kısmet olursa 27 Eylül’de yeni vizyonu, yayın ilkeleri, yapılanması ile ikinci yılını dolduracak.
Dünden bu güne arkadaşlarımla birlikte elimizden geleni ve mümkün mertebe fazlasını yaparak Çamlık Gazetesi’ni “yerelde temeli olan”, genelde de “Dünyadaki tüm Yozgatlılara hitap eden bir gazete” olarak yansıtmak istedik.
Yozgat’ı yansıtan kaliteli bir yayın organı oluşturma gayretinden başka bir amacımız olmadı.
Ve yaklaşık 4 ay önce bu gayretlerin neticesinde Çamlık TV doğdu.
Bir internet televizyonu.
Ama…
Amaları var;
Stüdyosu olan,
Sağlam bir ekibe sahip,
Yayın ilkeleri,
Haber Bültenleri bulunan,
Her geçen gün yenileri eklenen programları ile toplumun her kesimine hitap eden,
Canlı Yayınları ile Yozgat’ı Dünyaya bağlayan,
Kısacası Televizyon gibi televizyon olmaya gayret eden bir İnternet Televizyonuyuz.
Uydu Televizyonu olarak yayın yapmak için sadece RTÜK Müracaatımız eksik. İnşallah o da olur, önemli olan içi boş bir uydu televizyonu ile değil, Yozgat’ın her köşesindeki, Türkiye’nin her yerindeki ve dünyadaki Yozgatlıları yansıtan bir televizyon olması.
Yani nerede yayın yaptığımızdan çok içeriğe önem veriyoruz.
Bu gayretle yoğun bir mesai sarf ettiğimizi bilmenizi istiyoruz. Eksiklerimiz, hatalarımız, bilmeden yaptığımız yanlışlarımız yok mu, olmaması ne mümkün.
Yetersiz kaldığımız noktada eleştirileriniz bize yol gösterecek.
Elimizden geldiğince canlı yayınlarla karşınıza çıkmaya çalışıyoruz. Yaz mevsiminin başlaması ile birlikte Yozgat düğün yerine döndü şenlik ve festivallerle.
Çamlık TV olarak festival ve şenlikleri canlı olarak yayınlıyoruz. Yozgat’ın neresine gidersek gidelim yoğun bir ilgi ile karşılaşıyoruz.
İnsanlar, yayını nasıl izleyebileceklerini bu konuda bilgilendirici reklam çalışması yapmamızı özellikle istiyor. Eksiklerimizi görmek adına çok fazla reklam yapmamıştık, ama inşallah önümüzdeki haftadan itibaren geniş kitlelere Çamlık TV’yi anlatacağız.
Çapanoğlu Büyük Camii’ndeki devlet bayramlaşmasını canlı yayınladık. Sonra sırasıyla Araplı, Umutlu, Uzunlu, Cuma günü Çayıralan Bal Festivali, Pazar günü Akdağmadeni Dayılı Köyü Şenliği’ni canlı olarak yayınlayacağız.
Mücadelemiz Yozgat’ın hak ettiği bir televizyona kavuşması için. Bize bu yolda varlıkları ile güç veren, duaları ve iyi niyet temennileri ile destek olanlara bir kez daha teşekkür ediyor, yeni sürprizlerle karşınızda olmak için “inşallah ömrümüz var oldukça” mücadele edeceğimizi bilmenizi özellikle istiyorum.
Ve son noktayı koymadan bize bu süreçte bir patrondan ziyade ağabey, yol arkadaşı, güç kaynağı, mihenk taşı olan Yozgat’ın hayırlı yüzü Sayın Zafer Özışık’a da teşekkür ediyorum.
Bayramı çalışarak geçirdik ama bize bayram çalışmak, çalışmak da bayram oldu.
Nice bayramlara erişmek dua ve temennisi ile…

16 Ağustos 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 393 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız