Dünya’nın O’nun Gibi İnsanlara İhtiyacı Var

Arzu KÖYLÜOĞLU

Arzu KÖYLÜOĞLU

Bugün muhteşem bir insani yazacağım. Kendisi Sorgun’da yaşıyor. Sokak köpeklerini toplayarak, kendi imkânlarıyla yaptığı barınağa götürüyor, karınlarını doyuruyor, iyileştiriyor,  bakımlarını üstleniyor.

Yerköy’de barınak olmadığı için sokak hayvanlarının çoğu bakımsızlıktan uyuz oluyor, tüyleri dökülüyor, zayıflıyor.

İsmail beyden rica ettiler; Bu köpeği bakımı için Yerköy’den alıp getirdi. Hayvanı eledi, beledi sağlığına kavuşturdu.

Mükemmel bir insan. Kışın onlara yiyecek taşıyor, su taşıyor, yaralı hasta hayvanları kar kış demeden kucağında taşıyor. Ne güzel bir insan, ne merhametli, ne sevgi dolu.

Dünyanın onun gibi insanlara ihtiyacı var. O kadar köpeğe bakmak kolay olmuyor. Tedavisi, maması derken evdeki hesap çarşıya uymuyor. İsmail bey mama desteği bekliyor. Bizde Sorgun Yağmur  Kreş ve Mustafa Koç Sanat Merkezi olarak elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Videolarından resimlerinden hayvanlara olan sevgisini hayvanların ona olan sevgisini görebiliyorum. Her bir hayvana çok güzel bakıldığının en büyük şahidiyim. Bir gün ziyaretine gideceğiz, yerini ziyaret edeceğiz. İsmail bey için karalama kampanyası başlattılar, neden niye?.  Mevzuyu tam bilmiyorum ama gönüllü olarak yapılan her işe saygı duyuyorum.

 İsmail beye buradan teşekkür ediyorum. Kesinlikle yalnız değildir. Biz hep yanındayız. Güzel işler yapan dilsiz  masum canlıları doyuran büyüten iyileştiren insanların önüne taş koymayın,  şevkini kırmayın. Bırakın dünyayı güzelleştirsin, bırakın bizim yapamadığımız isleri o yapsın. Destek olalım.

Meyve veren ağacı taşlamayalım. O kadar canı beslemek kolay değil. Uğraşmayın onunla teşekkür edin, takdir edin. Takdire ihtiyacı olmadığını biliyorum.

Allah rızası için yaptığını biliyorum ama bir teşekkür etmek, eline sağlık demek ne kapılar açtırır. Biz saygı duyuyoruz size iyi ki varsınız İsmail bey sağ olun, var olun.

 

Not: Sorgun’da ikinci gönüllü barınağı olan sokak hayvanlarının bakımını üstlenen Hamza beye de sonsuz teşekkür ediyorum sizde var olun, Allah razı olsun sizden.

ÇEKİN ELLERİNİZİ ORMANLARDAN

Siz gözünüzü kırpmadan ormanları, hayvanları, ağaçları ve ciğerlerimizi  göz göre göre cayır cayır yakarsanız. Kaz dağıyla, Salda gölüyle, doğayla uğraşırsanız. Doğada intikamını alacaktır elbet. Rant uğruna para uğruna yaktığınız bu toprak bile kabullenmeyecek sizi, yatacak yeriniz, gölgelenecek bir ağacınız olmayacak. Ağaçlar gölge etmeyecek size, sular sizin için akmayacak, çağlamayacak. Arılar sizin için bal yapmayacak. Onlar suskun, onlar küskün onlar dilsiz, onlar çaresiz. Neden diye soruyor doğa. Neden ateşe verdiniz bizi diyor. Belki de intikamını alıyor. Yavaş yavaş kızgınlığıyla acısıyla toprağı yeri sallıyor. Ey insanoğlu kendine gel diyor! Bizim sonumuz, sizin sonunuz diye avaz avaz bağırıyor..

 

22 Ağustos 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 823 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız