Bazılarında Siyasi İhtiraslar Düşmanlığa Dönüşmüş !

Ahmet Sargın

Ahmet Sargın
  • camlikgazetesi@gmail.com

Mübarek bir ay olan Muharrem ayının içerisinde bulunuyoruz. Malumunuz olduğu gibi bu ayda Kerbela’a denilen yerde bir fitne ateşinin yakıldığı ve Hz. Hüseyin’le birlikte Ehli Beyitten 72 kahraman Müslümanın şehit edildiği ayın içerisinde bulunuyoruz.

Bu hadisenin Halife kavgasından kaynaklandığını ve İslama sokulan fitne ateşinin sonucu olduğunu da biliyorsunuz. İki tarafın askerleri de Müslümandı ve her iki tarafdan ölenler de İslam kardeşi idi. Siyasi ihtilafların bizi ne duruma  düşürdüğünü varın siz değerlendirin.

Bu ülke 15 Temmuz gibi bir ihaneti yaşadı. Darbe girişiminde bulunanlar da “Biz Müslümanız!” diyordu; şehit olan 250 insanımız da elhamdüllah Müslümandı. Ama siyasi ihtiras ve ülkeye ihanet insanları karşı karşıya getirdi. Kimi hain, kimi gafil kimi de piyon olan bu zatlar bize 15 Temmuz denilen bir cehennem gecesini yaşattılar!

Görüyorum ki; kendilerini milliyetçi, vatanperver ve Müslüman olarak takdim eden (milliyetçi ve müslüman olduklarından şüphe etmediğimiz) bir takım arkadaşlarımız sadece siyasi farklılıklar uğruna 15 Temmuz’a “ Komedi- Tiyatro” diyecek kadar gafilleşiyorlar! Hainler diyemeyeceğim ama gafilliklerine inanıyorum! Niye mi? Sadece AKP düşmanlığı ve RTE düşmanlığı adına!...Devlete de düşmanlık ediyorlar.

Allah göstermesin, (canımızı feda ederiz bu ülke uğruna da) Ya 15 Temmuz’da başarılı olsalardı halimiz- haliniz nice olurdu? Düşünmek bile istemiyoruz. Bu kadar kine, bu denli düşmanlığa ne denir onu da bilemiyorum.15 Temmuz kontrollü darbedir, 15 Temmuz bir komedi tiyatrosudur diyecek kadar sizi kine , düşmanlığa götüren hadise nedir arkadaşlar?

Bazı arkadaşlarımızın tek bir düşüncesi var: Siyasi ihtiras uğruna bazı kesimlere düşmanlık yapmak ! Bütün politikalarını bu düşmanlık üzerine kuruyorlar. Peygamber Efendimizin bir hadisini hatırlatalım: “ Ya hayır söyle ya da sus!” Bu düşmanlığı vatanseverlik kabul edenler var; yazık ki çok yazık acırım sizlere...

Birbirimize Hakkı ve İslamı tebliğ etmek varken ısrarla siyasi düşmanlığı, kini ortaya atıp fitne ve fesat çıkardıklarının farkında bile değil bu arkadaşlarımız. İşin garibi de iktidarda kim olursa olsun ona düşmanlık ederler siyasi farklılıkları düşmanlığa dönüştürür bu zavallı vatansever arkadaşlarımız. Güya gerçekleri söylerler. Kafasında gerçek saydıkları yalanları...

Bir de herkese malum olduğu gibi sosyal medya denilen cıfıt- fitne kazanı gündemde. Yalan haberin bini bi para.. aklınıza hayalinize gelmeyen bin bir yalan gündemde: Tam bir fitne kazanı. Ne garip ki bir çok arkadaşımız bu yalanın aslını öğrenmeden anında paylaşıyor fitneye ortak oluyorlar.

Müslüman ve milliyetçi, vatansever olduklarından şüphe etmediğim bu arkadaşlar bu günlerde kafayı Diyanet İşleri Başkanlığına taktılar. Kilise papazına ya da Papaya düşman olan bir Hristiyan tanıyor musunuz? Sanmıyorum hemen afaroz ederler. Adam Müslümanım diyor din adamlarına ve imamlara ağza alınmayacak küfürler ediyor! Yazık sizin Müslümanlığınıza!

Sözün özü şu biz bilmeden topluma kin nefret ve fitne tohumları ekiyoruz! Şüphesiz bilerek eken  vatan hainleri de var. Siyaset yaparsınız, bir partinin üyesi ve hayranı olabilirsiniz. Ama bu kardeşine karşı tarafa düşmanlığa dönüşürse vatan severlik değil ihanet devreye girer. Üç beş hainin tuzağına düşer ülkeye düşmanlık ederiz. Hem kendimize hem de ülkeye yazık ederiz. Maalesef birileri ısrarla bu gafleti (bu hiyaneti) ve bu cehaleti işlemeye devam ediyor. Allah’ın yüce adeletini- yargısını unutup;! Kendilerine de yazık ediyorlar. Uyarmak isteriz: Kendinize gelin!...

5 Eylül 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 184 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız