Home Office Çalışmaya Karar Vermeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Vural Egemen SARIGÖZ

Vural Egemen SARIGÖZ
  • vsarigoz@gmail.com

Home Office son zamanların en gözde çalışma şekillerinden biridir. Öyle ki artık kariyer siteleri, iş bulma siteleri home office olarak çalışılabilecek işleri filtreleme özelliği bile getirdi.

Home Office çalışmaya karar vermek kolay. Mevcut işinden istifa edersin, ertesi sabahtan itibaren artık bir home office çalışan birisi oluverirsin. Ancak buz dağının görünen kısmı kadar görünmeyen kısmı da dikkate değer.

Home Office çalışmaya başlamadan önce bilinmesi ve daha da önemlisi dikkat edilmesi gerekenler vardır.
  

Çevreden Gelecek Tepkilere Kulak Tıkamalısın!


Türk toplumu tembelliği sevmez. Evde oturan kişiyi hiç sevmez. İster kadın olsun ister erkek evde oturan için çevreden gelecek laflar ve dedikodular vardır.

home office

Ne kadar çok para kazanırsanız kazanın, sonuçta komşularınız için evde oturan birisiniz. Eve yemek sipariş eden, pencere yakınında bir yerde bilgisayar başından kalkmayan bir tip olarak tanımlanırsınız.
  

Ruh Halin Çalışma Saatlerine Balta Vurur!


Home Office olarak çalışan birisi de disiplinli ve çalışma saatlerinden taviz vermeyen biri olabilir ancak işler her zaman planlandığı gibi gitmez. Teoride yada kağıt üzerinde çalışma saatlerini belirlemek kolaydır. Önemli olan belirlenen çalışma saatlerine riayet edebilmektir.

home office

Sabah işe başlama, öğlen yemek molası, arada çay-kahve molaları, akşam paydos etme zamanı hepsi belirli bir düzen içerisinde olmalıdır. Tabi ki yine de işinizin patronu sizsiniz, işlerinizi ayarladığınız sürece ne kadar uyuduğunuz veya hangi saatte dışarı çıktığınız pek önemli değildir. Önemli olan bu dengeyi koruyabilmektir.

Bunlara daha birçok madde eklenebilir. Home Office çalışmak isteyenler için küçük bir rehberi de şuraya koyalım.

 

Mutlaka ferah, aydınlık, mümkünse bir pencere kenarında çalışma masanız olsun.

 

İşinizi en iyi şekilde yapabilmeniz için yeterli hıza sahip bir bilgisayar ve internet bağlantınız olsun.

 

Çalışma masanızın üzerinde sizi çalışırken motive edecek araç gereçler olsun. Küçük oyuncaklar, sevdiklerinizin fotorağfları gibi.

 

Ve en önemlisi ses yalıtımlı bir çalışma odanız yoksa kaliteli bir kulaklığınız mutlaka ama mutlaka olsun.

11 Eylül 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 142 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız