Rektörün İşadamları Adımı

Tarık YILMAZ

Tarık YILMAZ
  • tryilmaz@gmail.com

Daha önce de konuştuk; üniversiteler “hayırsever” ruhlu işadamlarının katkısı ile büyür.
Ve Kayseri Erciyes Üniversitesi örneğini verdik. Kampüste dikili bir ağacın altında dahi bir hayırseverin ismi yazıyor.
Her taşın altında bir işadamının eli var!
Bizde de hayırseverler var. Bugün bir Erdoğan Akdağ ve Bilal Şahin’in katkılarını kimse inkar edemez.
Üniversitemizi istiyoruz pankartları ile yollara düşen, bir tuğlada sen koy diyerek büyük bir sinerji oluşturan, şehir girişinde tabelalara, market poşetlerine “Müstakil Üniversite” yazdıranları kimse unutamaz/unutmayacak!
Bu ve benzeri girişimler, ortaya konulan irade üniversitenin bu günlere gelmesine vesile oldu.
Peki ya bugünden sonrası?
Tek başına devlet desteği ile bu gemi yürür mü?
Yozgat Bozok Üniversitesi, bugünden sonra ekonomik, sosyal, bilimsel ve fiziki gelişimini sürdürebilmeli. Kamu kurumları dahi artık devlet kaynakları yerine yeni kaynaklar oluşturmaya çalışıyor iken Yozgat Bozok Üniversitesi gibi ciddi bir alt yapısı olan bir büyük eğitim kurumunun desteksiz kalması, ya da tek başına devlet kaynağına bağlı varlığını idame ettirmesi düşünülmez.
Bu anlamda Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın, göreve gelir gelmez işadamları ile irtibat kuran, aynı anda kamu ve siyasi temsilcilerle diyaloğa geçti.
Rektör Karadağ, son olarak İstanbul’da, Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (YOSİAD) yönetim kurulu toplantısına katılarak işadamları ile bir araya geldi.
YOSİAD Başkanı Erdal Öztürk ve Yozgat’ın yetiştirdiği kıymetli işadamlarının yer aldığı toplantıda üniversitenin mevcudiyetini, gelecek planlarını anlattı.
Gazetemiz Çamlık’ta da haber olarak yer verdiğimiz buluşmanın olumlu geçtiğini öğrendik.
Yozgat’ın yetiştirdiği işadamlarının doğdukları toprakla ödeşmek adına üniversiteye her halükarda sahip çıkacağına şüphe yok.
Asıl olan diyalog köprüsünü sağlam tutabilmek.
YOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Öztürk ve toplantıya katılan Saygıdeğer İşadamlarına ayrıca teşekkür etmek istiyorum.
Ve doğdukları toprakların üniversitesine sağlayacakları katkıyı yine bu köşeden, gazetemizden, Çamlık TV’den duyuracağım günün heyecanını şimdiden yaşadığımı söylesem inanın abartmış olmam.
Başarılı olmak, o başarı ile makam ve mülk sahibi olmak bu dünya adına hakikaten önemli bir meziyet, kabiliyet.
O kazancı hayra dönüşmek ise her iki dünya için çok kıymetli bir yatırımdır.
Dileğim ve temennim yaşadığımız toprakların üniversitesi topyekün bir “sahiplenme” hareketi ile yarınlara umutla bakan, güçlü bir üniversite olur.
Ve dileğim Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın bu enerji ve umudunu hiçbir zaman yitirmemesidir.
Kader gayrete aşıktır, aşkımız Yozgat adına hiç bitmesin inşallah.

12 Eylül 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 390 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız