Artık ben de varım

Dilara BATUR

Dilara BATUR
  • camlikgazetesi@gmail.com

Elime kalemimi aldığımda büyük bir heyecan kaplıyor içimi.

Yeni bir pencereden baktığımı hissediyorum hayata. Heyecanım kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar büyük. Daha yolun çok başında bir sosyolog adayı olarak bana bu fırsatı tanıyan sizlerle düşüncelerimi paylaşma imkanını bana veren çok kıymetli büyüğüm Zafer Özışık'a teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum.

Ben, Yozgat'ta doğdum, büyüdüm ve eğitimimin büyük bir kısmını burada aldım; ta ki üniversite hayatına adım atana kadar.

Bugün Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde ikinci sınıf öğrencisiyim. Babamın da tabiriyle ben üniversiteyi kazandığım gün yuvadan uçtum.Kırıkkale ile Yozgat arası ne kadar kısa bir mesafe olsa da akşam olduğunda insanlar şehrin gürültüsünden huzura yani evlerine sığındığında ben o çatı altında uyumuyordum. Hayatımın bu iki yılı bana yeni dostluklar, yeni arkadaşlıklar, yeni bir çevre kazandırmış olmasının yanı sıra birçok şey kattı ve öğretti.

Şimdi ise bambaşka bir başlangıç yaşıyorum.

Çamlık Gazetesinin en küçük köşe yazarı olarak bu çatının altında artık ben de varım.Yazmaya karar vermeden önce itiraf etmeliyim ki kendime bile söylemeye çekindiğim bir korku vardı içimde.

Beni bu konuda yüreklendiren, başarabileceğime inandıran Tarık Yılmaz'a ve bugüne kadar desteğini bir an olsun esirgemeyen aileme çok şey borçluyum.

Burada sizlerle bir dertleşme, bir sohbet, bir mektup edasında paylaşımlarda bulunmak ve bu paylaşımlarda bulunurken doğrunun yanında olmak en büyük gayem.

Yazdıklarımda bir nebze olsun kendinizden izler bulabilmeniz için kalemime sıkı sıkıya sarılıp yeni başladığım bu yolda sağlam adımlarla yürümekte kararlıyım. Az önce de söylediğim gibi ben bu yolun başında bir sosyolog adayıyım.

Günümüz sosyolojisi sadece toplumu incelemekle kalmaz aynı zamanda çözüm yolları arar. Mutlu, umutlu, sevgi dolu bir toplum için, memleketimiz için, Yozgat için sizlerle elele vererek güçlü bir sevgi halkası oluşturabileceğimize inanıyorum.

Karl Marx'ın da söylediği gibi "Eğer sevgi üretemiyorsa yüreğiniz başarılı bir üretici değilsiniz."

Hep birlikte başarılı birer üretici olmaya ne dersiniz?

25 Ocak 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 1650 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız