Şampiyonluğa oynayan bir takım gibi oynamıyor...

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

Kendi sahamızda, kendi taraftarımız önünde Yozgatspor’umuz hiç iddiası olmayan bir takım karşısında 2-1 geriye düştüğü karşılaşmayı zar zor 4-2 kazandı. 
Ligin dibine demir atmış bir takım karşısında bu şekilde oynanan futbol hiç de iç açıcı değil. Penaltı olmasaydı eğer takım sahadan beraberlikle ayrılacaktı. Beraberlikle ayrılması durumunda da ligde havlu atan taraf olacaktı.
Neredeyse takımımız tüm takımlara rezil olacaktı. Takım içerisinde hala eksiklikler var. Bu eksikler giderilmediği sürece takım daha çok zorlanacaktır. Benim gördüğüm motivasyon eksiliği var. Ligin altında ki takıma karşı bu şekilde bir futbol sergileyen bir takım bundan sonraki karşılaşmalarında da daha çok zorlanacak.  Arsuz Karaağaç karşılaşmasından sonra Talas maçı ve sonraki hafta ise Nevşehir deplasmanı var. 
Takımın her şeyden önce iyi bir orta sahaya ihtiyacı olduğu bilinen bir gerçek. 
Bu hafta Hakkı Tosun’un neden orta saha oynadığını anlamış değilim zaten gol yollarında zorladığımız bir gerçek. Ali Yıldırım’ın ileri uçta zorlandığı da biliyoruz, görüyoruz. 
Uzun lafın kısası takım rakip karşısında hiçbir varlık gösteremedi. Çok kolay kazanması gereken bir karşılaşmadan 4-2 gibi skorla zar zor galip geldi.
Önceki haftaki yazılarımda da belirtmiştim kolay karşılaşma yok. Bunun en bariz örneğini bu hafta yaşadık. Şeker maçı dönüm maçıydı kendi sahamızda kazanmamız gereken bir karşılaşmayı kazanamadık ve sahadan beraberlikle ayrıldı. 
Azatlı karşısında galibiyeti hak eden bir taraf vardı oda Yozgatspor’du. Taraftarın da baskısıyla maçı kazandık. Teknik adamın Nizamettin oyundan almasına akıl sır erdiremedim. Canla başla mücadele eden ve penaltı kazanmamızda etkili olan bir ismi neden değiştirdi.
Teknik adamın hemen her karşılaşmada yaptığı değişikliği yerinde bulmuyorum. Talas,  Aksaray, Kayseri Şeker ve Azatlı karşılaşmasında yaptığı değişiklerle takımın oyundan düşmesinde etkili oldu.
Takım şampiyonluğa oynan bir takım gibi oynamıyor. Sezonun en kötü karşılaşmalarından birini izledik. 
İnşallah takım kendine çeki düzen verir teknik adam da eksikleri görür ve bir an önce toparlanırlar. Asıl lig bundan sonra başlıyor. Zor karşılaşmalar ve zor deplasmanlar var. 
İnce hesapların yapılması gerekiyor, zaman aleyhimize işlemekte. Taraftar üzerine düşen görevi layıkıyla yapıyor. 
Aslanlar gibi biletini aldı ve doksan dakika boyunca takımını yalnız bırakmadı. 
İnşallah lig sonunda gülen taraf biz oluruz. 

8 Şubat 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 1048 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız