Lig yeni başlıyor

İhsan ARSLAN

İhsan ARSLAN
  • camlikgazetesi@gmail.com

İkinci yarının ortalarına yaklaşırken lig daha da heyecanlı hale geliyor. Liderlik yarışından kopmak istemeyen başta Yozgatspor, Aksarayspor ve Nevşehirspor’un çıktıkları her karşılaşma final niteliğinde. 
Neden mi?  Daha önce bahsettiğim gibi kaybeden taraf lig de ilk havlu atan taraf olacak. 
Bu hafta Yozgatspor kendi sahasında Talasgücü Belediyespor’u konuk edecek. 
Ligin ilk yarısında bize iki puan kaybettiren ilk çelmeyi takan Talasgücü karşısında Yozgatspor çok iyi bir futbol sergileyip kazanması gerekiyor.
Lig de hiçbir iddiası olamayan Kayseri takımları Yozgatspor’un puan kaybetmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu hafta da inanıyorum öyle olacak. 
Yozgatspor yönetimi ve teknik ekibi de bunun bilincinde olarak ellerinden geleni yapacaklardır.  
Kendi sahasında ve kendi taraftarı önünde oynayacak olan Yozgatspor hiçbir iddiası olmayan rakibine karşı üstünlük sağlayacak kapasitede. Talasgücü engelini de kayıpsız geçerek bu haftayı da üç puanla kapatacaktır.
Ligin sonlarına yaklaştıkça baskıcı tavırlar stres daha artacaktır. Yozgatspor önümüzdeki iki haftayı karlı kapattığı takdirde hem Nevşehirspor yarıştan koparmış olacak hem de ligdeki iddiası daha artacaktır. 
Aksarayspor’la kendi sahamızda oynayacağımız karşılaşma öncesi Nevşehir galibiyeti çok iyi bir moral olacaktır.
Teknik Direktör Aydın Yavuz’un üzerine düşen görev hayli fazla.. Hata yapan oyuncuları gözlemleyerek tekrar hata yapmalarının önüne geçecektir.
İnanıyorum ki bu hafta atmosfer daha farklı olacaktır. Hem taraftar takımını yalnız bırakmayacak hem de takım elinden geleni yapacaktır.
Yozgatspor’un ne yapıp yapıp önündeki bütün karşılaşmaları kazanması gerekiyor. Nevşehir maç fazlasıyla liderlik koltuğunda. 
Bay geçtiği hafta bizim için büyük avantaj olacak ve kazanmamız durumunda üç puanlık fark kapanmış olacak.
Şehrin en büyük eksiği havaya girememiş olması. Şampiyonluğa giden bir takım var ortada ancak caddelerde ne bayrak ne de filamalar var.  
Ne de şampiyonluk için prim veren ya da verecek olan iş adamları. 
Taraftar da artık umut tazelemekten yoruldu. Her sezon aynı şampiyonluk sözü ama geride kalan koskoca bir sezon. İnşallah bu sezon son olur. Gülen taraf Yozgatspor camiası olur. 
Yoksa taraftar geçtiğimiz sezonlar gibi hayal kırıklığına uğrayacak ve bir sonra ki sezonu beklemeye koyulacaktır. 
Yozgatspor’umuza Talasgücüspor karşısında başarılar diliyorum…

15 Şubat 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 895 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız