5 yıldız

Arzu KÖYLÜOĞLU

Arzu KÖYLÜOĞLU

Geçenlerde sayın Bekir Bozdağ Yozgat’ın 5 yıldızlı oteli yok 5 yıldızlı otele ihtiyacı var diyerek bizleri saşırtmayan bir açıklama yaptı. Aklımız mantığımız durdu sustu. Gerçekten oradan baktığınızda tek eksik 5 yıldızlı otel gibi mi gözüküyor? Gerçi bakmıyorsunuz bile. Görmüyorsunuz. Yozgat’ın gelişmemesinde en büyük katkı sizlerin. 
O kadar bakanlarımıza vekillerimize rağmen İç Anadolu bölgesinde gelişmeyen tek şehiriz maalesef. Yozgat annesi babası hayatta olup da ebeveynleri tarafından bakılmayan kimsesizler  yurduna bırakılmış çocuk gibi. Anali babalı öksüz yetim yani. 
Yozgat’ın tam tanımı da bu... Fabrikamız yok sahamız yok yıllar önce söz verip yapmadığınız havaalanımız hızlı trenimiz yok yani hiçbir şeyimiz yok. Gelişmiyoruz büyümüyoruz Yozgat’ta yapacak hiçbir şey yok. Yozgat’ta bir şey yok lafları artık bize ağır geliyor fazla göç veriyoruz kimse durmak istemiyor herkes kaçıyor gidiyor. 
Devlet büyüğü geldiğinde herkes alkış tutup el pençe divan sonra arkasından atıyor tutuyor. Şikayetlerinizi yüzlerine niye söylemiyorsunuz dediğimde dinlemiyorlar açılış yapıp gidiyorlar cevabini alıyorum. Şikayetimizi sıkıntımızı dinlemiyorsunuz bile çünkü kimse yanınıza yaklaşamıyor kimse korumalarınız kalkanlarınız devasa.
Sizleri buralara getiren halktan mi korkuyorsunuz onlardan mi korunuyorsunuz buraya kadar miydı?. Dereyi geçene kadar mıydı. Otelden önce kapattığınız şeker fabrikasını bağışlasaydınız bu memlekete. Halimiz içler acısı ama lüksten görkemden geri kalmıyoruz. Mantığımızla oynuyorsunuz. Havaalanınız var mı sorusuna yok ama 5 yıldızlı otelimiz var deriz. Unutulan kenara atılan vaatler verilip hiçbir şey yapılmayan bir şehir Yozgat yazık çok yazık. Saray gibi binalarımız var ama içleri boş. Niye bu kadar gösteriş ihtişam. 
Şehir hasta hanemiz var bide özel hasta hanemiz olsa otelden önce. Sanayimiz esnafımız büyüse her şey bu kadar pahalı olmasa esnaf İstanbul bebekte dükkanı varmış gibi bu kadar fahiş paralar ödemese abide ishalimiz düzelse Yimpaş eski canlılığına kavuşsa ölü avm olmasa. Büyük şehirde olan ihtiyacımız olan markalar burada olsa. Kimse hafta sonu bir yere kaçmasa memleketimiz kazansa Cemil Çiçek yıllarca yaptığı adliye sarayıyla ovundu durdu. Yaptığı tek ve son şeydi. Sezen’inde dediği gibi belki şehre bir film gelir bir güzel orman olur yazılarda. Oysaki Yozgat havası suyu yaşam kolaylığıyla tam yaşanılacak bir yer. Daha da güzel olabilirdi. Küçük bir dinlenme şehri mesela 5 yıldızı olmadan da olur. Kimsenin kaçtığı değil tercih ettiği bir şehir olabilirdi. Siz de haklısınız atanamayan öğretmenler dikkat çekmek için ihtiyar ediyor diyen Millî Eğitim Bakanı hala bakansa Ensar Vakfı hala dimdik ayaktaysa meclis başkanı bayan tiyatrocuların sahneye çıkmasına izin vermiyorsa kandırılan hep sizseniz... Hala bir adalet yoksa. Sizden ne bekleyebilirim ki. Seçim öncesi seçim sonrası tavırlarınızda ikiye ayrılıyor. Çalışmalarınız 10 numara 5 yıldız takdire şayansınız..!!!

2 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 857 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız