Yazıyorum...

Eda DEMİREL

Eda DEMİREL

Uzun bir aranın ardından tekrar yazmaya başlamak benim için mesleğe başladığım ilk günkü kadar heyecan verici.. Yeni bir başlangıç ile beraber Çamlık Gazetesi ailesindeyim..  Yozgat’ta yaklaşık 3 yılı geride bıraktım.. 
2015 yılının son aylarında geldiğim Yozgat, benim için farklı  anlamlar kazanmaya başladı.. Artık buradaki yoluma minik kızımla beraber devam edeceğim.. uzun zamandır verdiğim zorunlu aranın ardından zaman zaman da olsa dışarı çıkıp neler değişmiş 6 ayda diye bakınıyorum da Yozgat’a pek de bir şey değişmemiş.. gazeteci dostlarımla görüşmelerimde de sık sık değişiklik olup olmadığını soruyorum. Fiziki olarak yine ‘ Yozgat aynı Yozgat’ sözünü işitiyorum sıklıkla.. Böyle gelmişşş böyle gider diyen de var.. 
Sıcak memleket insanı olduğum için bizim oralarda inşaatlar yaz kış devam eder, yol yapımları, alt yapı çalışmaları çok ara verilmeden –olağanüstü bir durum haricinde- aksatılmadan tamamlanır.. Ancak Yozgat gibi soğuk memleketlerde kışın geçmesi, kar yağışının durması gerekiyor-muş.. Ama bu kış çok çetin geçmedi sanırım hatta zaman nasıl geçti anlamadım bile. Buna rağmen bozuk yollar, tamamlanmamış projeler.. çarpık kentleşme vesaire..  E-88 Karayolunun durumu da ortada, yine yapılmaya çalışılıyor.. yani Yozgatlı çile çekmeye yol sorunu yaşamaya devam ediyor. Benim 3 yılda neden yapılmadığına yapılamadığına bir türlü anlam veremediğim Ankara – Sivas Karayolu artık vatandaşın çile yolu olmuş.. yolda kaldırım çalışması yapılıyor... ortalık toz duman.. 
Ara yollar deseniz köstebek yuvası.. velhasılı kelam ben 6 ayda birçok şeyin değişeceğini düşünerek bir hevesle gezdiğim Yozgat sokaklarında çok da umduğumu bulamadım.. Siz Yozgatlılar çok sabırlısınız.. 

2 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 918 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız