Son teknoloji ağrısız iğnesiz anestezi sistemi

Barış AÇIKGÖZ

Barış AÇIKGÖZ

Teknolojini hızlı bir şekildeki ilerleyişi sağlık alanında en çok korkulan konulardan birisi olan iğne ile uyuşturma sistemine de modern bir yaklaşım kazandırmıştır artık bu fobi tamamen tarihe karışmıştır teknolojiyi yakından takip eden hemen hemen tüm kliniklerde mevcut olan bu anestezi sistemiyle artık rahatlıkla diş tedavilerinizi gönül  rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.
Comfort-in anestezi enjeksiyonu için tamamen iğnesiz ve neredeyse ağrısız bir alternatif sunar. Comfort-in size tedavide zaman kazandıracak hızlı ve etkili bir anestezi sağlar.
Geleneksel iğneli şırınga enjeksiyon yöntemlerinin aksine, comfort-in ile infiltrasyon anestezisi enjeksiyonu periost’un (Kemik zarı) altına inerek lokal anestezi sağlar. Bu anestezik sıvının hem daha hızlı yayılması hem daha çabuk emilmesi hem de daha hızlı etkiyle sonuçlanır.
Comfort-in İğnesiz Enjektör Cihazı ile anestezi enjeksiyonu iğneden daha derin ve daha hızlı bir şekilde diş etinin katmanlarından yayılır.
Testler Comfort-in enjeksiyon sistemi mandibular anestezi gerektiren dişler dışındaki tüm diş tedavilerinde kullanılabileceğini göstermiştir. Ayrıca, bu yöntemle iğne ile karşılaştırdığında (%40) daha az anestezi kullanarak lokal sağlamaktadır.
İğnesiz Anestezi Nasıl Uygulanır ?
Öncelikle diş eti özel bir uyuşturucu jel kullanılarak uyuşturulur ve uyuşukluğun oluşması ile başlayan hissizlik ile diş etine anestezik solüsyon Ağrısız anestezi cihazı tarafından uygulanır.
İğnesiz Anestezinin Avantajı Nedir ?
Bu teknikte uygulama esnasında veya sonrasında hiçbir şekilde kişide ağrı veya hassasiyet oluşmaz. Ayrıca kişinin doku basıncına göre işlemin uygulanması bu basınç ile hissedilen ağrının da yok edilmesi anlamına gelir.
İğnesiz Anestezi Herkese Uygulanabilir mi ?
Evet, normal anestezinin uygulanabileceği herkese ağrısız anestezi uygulaması yapılabilinir.
İğnesiz Anestezi Vucuda Zararlı mıdır ?
Ağrısız anestezi uygulama tekniğiyle ilgili bir teknolojik yeniliktir, kullanılan anestezi rutin tedavilerde kullanılan anestezik madde ile aynıdır. Vucuda Hiç Bir Zararı Yoktur.
İğnesiz Anestezi Herkese Uygulanabilir mi ?
Evet, normal anestezinin uygulanabileceği herkese dijital anestezi uygulaması yapılabilinir.

4 Mayıs 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 699 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız