Mecliste de kadın...

Eda DEMİREL

Eda DEMİREL

Seçimler beklenenden erkene alındı. 24 Haziran’da Türkiye sandığa gidecek. 3 yıllık Yozgat geçmişi olan bir kadın olarak, özellikle Yozgat’ta  sandıktan bir kadın vekilin çıkmasını canı gönülden istiyorum. Kadın emeğinin göz ardı edilemeyecek büyüklükte olduğunun gösterilmesi, Yozgat gibi küçük şehirlerden kadın vekillerin çıkması ile olur bence.. 
Yozgat, bundan 10 yıl öncesine kadar kadının çalışmasına, erkeklerin yapabildiği işleri yapabilmesine çok da sıcak bakmayan şehirlerden biriyken, temsiliyetinde bir kadının yer alması bence önemli bir kilometre taşı olacaktır. Şu veya bu parti taraftarı olarak değil, mecliste Yozgat’ı tanıtan, anlatan, temsil eden belki de Yozgatlı kadınların sorunlarını daha net aktarabilen bir kadın vekil? Neden olmasın?
Bu anlamda kadınların her alanda ‘ben de varım’ diyebilmesi için kentinin de desteğine ihtiyacı var.. Yozgat’ın 4 vekilinden birinin kadın olmasının önemli bir farklılık sağlayacağı kanısındayım.. tabii burada yalnızca kadınların değil bir bütün olarak bütün Yozgat’ın destek sağlaması , kadın aday adaylarının ilk sıralardan aday gösterilmesi  gerekiyor.. 
İnsanlığın yarısını oluşturan, diğer yarısını da yetiştiren kadınların önemli mevkilerde yer almaları, kararlı tutumların sergilenmesi ile mümkün..
Kadın her yerde...

9 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 943 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız